NEUNIŠTIVI NOLE U POLUFINALU: Đoković preslišao UPORNOG Frica!

Novak Đoković će po 11. put igrati u polufinalu Australijan opena.

Branilac trofeja je posle velike borbe i 224 minuta igre pobedio 12. na svetu Tejlora Frica rezultatom 3:1 (7:6 (3), 4:6, 6:2, 6:3) i sada čeka pobednika susreta između Janika Sinera i Andreja Rubljova.

Bila je to njegova 33. uzastopna pobeda u Melburnu, 94. na turniru u karijeri i deveta u isto toliko duela sa Amerikancem koji je u prva dva seta igrao možda najbolji tenis u životu, ali mu to nije pomoglo.

Jedan netipičan podatak – Novaku je trebalo čak dva sata i 39 minuta da probije baksuzluk na brejk loptama, iskoristio je tek 16. koja mu se ukazala!

Ali to je, razumljivo, potpuno „izduvalo“ Frica, koji je pao u trećem setu, a Novak je posle toga igrao sve bolje.

Meč je počeo žestoko, gemom koji je imao devet izjadnačenja i trajao je 16 i po minuta.

Novak nije iskoristio tri brejk lopte, baš kao i u trećem gemu.

To je dalo Fricu krila, razvila se velika borba za svaki poen.

Novak je u devetom gemu stigao do nove dve prilike da oduzme servis protivniku, ali Amerikanac se još jednom nije dao, spasao je ukupno osam brejk lopti u tom momentu.

Na 6:5, Fric je na servis Novaka imao 15:40 i dve set lopte, ali Novak je šampion!

Spektakularno se izvukao dobrim servisima, a potom izborio taj-brejk.

Tu je pokazao svu snagu, bio je miran, koncentrisan, precizan, odigrao je baš kako treba i posle 84 minuta igre konačno upisao taj početni set dobivši taj brejk sa 7:3.

Fric je odmah odgovorio brejkom na startu drugog seta, potom je u narednom spasao brejk loptu.

Nestvarno je kako je igrao u tom setu, pogađao je linije, slao strahovite udarce, igrao je kao u transu.

Novak je u šestom i osmom gemu propustio još šest brejk lopti, ukupno 15 od početka meča. Potom je u devetom gemu odigrao sjajan poen i smanjio na 5:4.

Ali nema šta, Fric je posle svega toga zaslužio da uzme set, što se i desilo uskoro, 6:4.

Međutim, bilo je samo pitanje kada će pasti koncentracija Fricu na servisu, a Novak je uporno „rovario“.

I uspeo da u drugom gemu iskoristi ukupno 16. brejk loptu u meču za 2:0, a potom potvrdi brejk u gemu bez izgubljenog poena za 3:0.

Ušlo se u tu neku fazu brzih gemova, a Novak je servirao sve bolje.

Do 4:1 je stigao 17. asom od početka meča, a Fric je ubrzo smanjio na 4:2.

Međutim, nije mu Novak dozvolio da ga ugrozi, rutinski je stigao do 5:2, a potom novi, drugim brejkom okončao treći set, 6:2.

Smirilo se nekako sve, utihnula je i publika, a i Fric je nekako stao, ni traga onoj energiji sa starta meča.

Novak je već tada počeo da vozi po poznatim tračnicama i lako je došao do početnog gema u četvrtom setu.

Nije iskoristio dve brejk prilike u narednom gemu, ali nije ga to omelo.

Nastavio je dobro da servira, Fricu nije dao priliku da ga ugrozi kao početkom drugog seta i sve je bilo lakše.

Na 3:2, Novak je izmorio Frica, posle nekoliko pogođenih linija izdala je sreća Amerikanca, Novak je u tom šestom gemu uspeo da dođe do brejka za 4:2.

Malo kao da se opustio Fric je momentalno uzvratio ribrejkom za 4:3, ali ne zadugo.

Novak je napravio brejk s nulom za 5:3, a onda rutinski završio posao.

Be the first to comment on "NEUNIŠTIVI NOLE U POLUFINALU: Đoković preslišao UPORNOG Frica!"