JEDAN, ALI VREDAN: Nikolić odveo Partizan u narednu rundu Kupa Srbije!

Fudbaleri Partizana savladali su Jedinstvo iz Uba u gostima sa 1:0 (0:0) i plasirali se u 2. kolo Kupa Srbije.

Izabranici Igora Duljaja su dobrom igrom u drugom poluvremenu uspeli da sruše optor Ubljana i dođdu do pobede na startu eliminacionog takmičenja.

Crno-beli su ovom pobedom upisali i 12. vezani trijumf, ako računamo 11 u Superligi Srbije.

Posle ne tako atraktivnog prvog poluvremena, gde je Jedinstvo bilo itekako konkurentno, situacija se promenila na startu drugog dela igre.

Ulaskom Zahida i Saldanje, Partizan je postao konkurentniji i opasniji.

Bolju igru crno-belih, golom je krunisao Nemanaj Nikolić, posle dobre kombinacije na malom prostoru i asistencije Gajasa Zahida – 1:0.

Partizan je u nastavku u više navrata mogao da udvostruči rezultata, ali je kao pobednik izlazio golman Jedinstva – Jovanović.

U 70. minutu je izglednu šansu imao Zubairu, koji je uhvatio strahovit volej posle centaršuta iz ugla, ali je gađao pored gola.

Do kraja meča domaća ekipa nije ozbiljno ugrozila gol Nemanje Stevanovića, do su crno-beli najizgledniju šansu imali u 76. minutu, kada je Zahid odlično gađao, ali još jednom bio siguran čuvar mreže domaće ekipe.

Crno-beli rutinski priveli meč kraju i bez veće muke uspeli da obezbede plasman u narednu rundu Kupa Srbije.

Podsetimo, prethodne godine, ekipa iz Humske je ispala u prvom kolu, posle poraza od Sremske Mitrovice.

Partizan se okreće obavezama u Superligi Srbije, gde gostuje Novom Pazaru u 14. kolu, dok Jedinstvo u okviru Prve lige putuje u Leskovac na megdan Dubočici.