CRNO-BELI BLICKRIG U SUBOTICI: Partizan RAZBIO Spartak u nastavku i pobegao Zvezdi na +7!

Fudbaleri Partizana savladali su Spartak u Subotici u okviru 12. kola Superlige Srbije rezultatom

Crno-beli sada imaju 28 bodova i trenutno su sedam bodova ispred drugoplasirane Crvene zvezde uz meč više. Sa druge strane, Subotičani su ostali na poziciji osam sa 15 osvojenih bodova.

Parni valjak je do pobede stigao dobrom igrom u drugom poluvremenu u kojem je i postigao sve golove.

Izabranici Igora Duljaja bili su bolji rival u prvih 45 minuta, ali su se mučili da dođu do prave šanse.

Gosti iz Beograda uglavnom su pretili udarcima iz daljine. Bibars Natho je u dva navrata opasno šutirao, ali mu je Aleksandar Vulić sjanjo odbranio oba udarca. Najbolju priliku propustio je Frenk Kanute koji je tukao sa preko 20 metara, ali je pogodio samo stativu.

Spartak je imao nekoliko opasnih napada, ali su svi oni bili anulirani.

Duljaj je odmah na poluvremenu napravio ofanzivnu izmenu i umesto Frenka Kanutea uveo Nemanju Nikolića.

Kristijan Belić je dobro šutirao sa distance, ali je najbolju priliku na meču propustio Spartak u 59. minutu kada je Todoroski iz dobre situacije šutirao pravo u Jovanovića.

Kazna je stigla četiri minuta kasnije kada je posle strahovitog udarca Gajasa Zahida gol postigao Mihajlo Ilić, ali ga je VAR poništip zbog igranja rukom mlado fudbalera, iako se to na snimku nije moglo jasno videti.

Nije do deprimiralo crno-bele, koji u 70. minutu stižu do zasluženog vođstva. Odradili su sjajnu akciju gosti posle kornera, Nikolić je glavom prebacio loptu do Svetozara Markovića koji je perfektnim udarcem savladao Vulića.

Ubrzo je usledio novi dobar napad Partizana, Nikolić je lepo uposlio Zahida, koji je potom napravio majstorski potez i doneo gostima 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je u 81. minutu Saldanja koji je na šmekerski način iskoristio pas rezerviste Ksandera Severine.