DEBAKL OČAJNOG PARTIZANA: Makabi razbio crno-bele na startu Evrolige!

Košarkaši Partizana očajno su započeli Evroligu. Crno-beli su poraženi na gostovanju Makabiju u Tel Avivu rezultatom 96:81.

Parni valjak je odigrao užasnu utakmicu i imao je sreće što razlika u korist „Ponosa Izraela“ nije bila još veća.

Crno-beli su tako na istovetan način započeli sezonu kao i prethodnu, kada su ubedljivo poraženi od berlinske Albe.

Makabi je na krilima Lorenca Brauna otvorio meč na najbolji mogući način. Bivši košarkaš Zvezde je za manje od četiri minuta stigao do dvocifrenog broja poena.

Prednost domaćeg tima je rasla, pa je na kraju prve četvrtine domaćin vodio rezultatom 27:16.

Aleksa Avramović je u drugoj četvrtini u potpunosti krenuo da razbija odbranu Makabija. Reprezentativac Srbije bio je nezaustavljiv i Partizan se približio na 32:27.

Ipak, crno-beli potom dozvoljavaju rivalu seriju od 11:1 i Makabi stiže do maksimalnih +15.

Na kraju poluvremena Partizan je imao minus od 12 poena.

Ništa se nije promenilo u trećoj četvrtini, koju je Makabi takođe rešio u svoju korist, pa je pred poslednjih deset minuta vodio rezultatom 74:58.

Partizan se u poslednjoj četvrtini u potpunosti raspao, amaterske greške pravili su igrači crno-belih, pa je Makabi otišao i na maksimalnih 84:60.

Parni valjak je do kraja meča samo ublažio poraz.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Lorenco Braun sa 22 poena (sve u prvom poluvremenu) i osam asistencija, Džoš Bibo i Roman Sorkin ubacili su po 14, a Bonzi Kolson 12 koševa i sedam skokova.

U Partizanu, Avramović na kraju 24 poena, Doužer i Panter po 11, Naneli 10 poena.

Be the first to comment on "DEBAKL OČAJNOG PARTIZANA: Makabi razbio crno-bele na startu Evrolige!"