Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu u Kruševcu protiv Napretka rezultatom 2:0 (1:0) u utakmici 10. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Crno-beli su nastavili niz pobeda i povećali ga na sedam.

Po prvi put od početka 2022. godine su se osamili na čelu tabele domaćeg šampionata.

Sada izabranici Igora Duljaja imaju dva boda više od TSC-a i čak četiri više u odnosu na najvećeg rivala, Crvenu zvezdu.

To je pozicija koju je malo ko prognozirao pre početka sezone.

Partizan je pod Bagdalom delovao najsigurnije od početka sezone. U svakom segmentu igre.

Odbrana je bila izuzetno sigurna i držala igrače Napretka daleko od svog gola, dok su Frenk Kanute i Kristijan Belić na sredini terena potpuno kontrolisali tempo.

Krilni igrači, Kvinsi Menig i Aldo Kalulu, često su pravili pometnju u igri jedan na jedan, a vrlo zapaženu partiju imao je i dirigent Bibars Natho.

Naravno, sve ima veze i sa prilično bledim izdanjem Napretka, ali je činjenica da je „parni valjak“ bio nikad sigurniji u Kruševcu, u poslednjih desetak godina.

U prvom poluvremenu su se nizale šanse pred golom Vladimira Savića, koji je bio pravi heroj „čarapana“.

Odbrana šuta Kalulua, pa njegov veliki promašaj, potom još jedna intervencija Savića kod šuta Kalulua, pa isti scenario i kod pokušaja Aranđela Stojkovića.

Zaustavio je Savić i Kvinsija Meniga, koji iz dva pokušaja nije uspeo da realizuje zicere, a onda je u samom finišu poklekao.

Belić je u drugom minutu nadoknade centrirao na peterac sa desne strane, a Kalulu odatle potpuno sam zatresao mrežu.

Praktično, to je prelomilo meč, a vrlo lako je moglo da bude 2:0 već posle četiri minuta igre u nastavku.

Mateuš Saldanja je prelepo šutirao sa oko 16 metara i pogodio je desnu stativu potpuno nemoćnog Savića.

Zatim je i kapiten Svetozar Marković imao šansu, pa Belić, ali drugog gola nije bilo.

Jedini pravi šut Napretka ka golu uputio je Milan Bojović u 68. minutu, ali je Aleksandar Jovanović to odbranio.

Aldo Kalulu je u 74. minutu promašio novi zicer, ali je minut kasnije postalo jasno da to neće koštati crno-bele.

Rezervista Gajas Zahid je poslao centaršut na peterac, a tamo je komično reagovao desni bek Napretka Stefan Jovanović i zatresao je sopstvenu mrežu.

Nakon toga je sve bilo rešeno i više se ništa značajnije nije dogodilo. Otpor Napretka je bio slomljen, a Partizan je rutinski priveo meč kraju.

Be the first to comment on "PARNI VALJAK REDOM GAZI: Partizan srušio Napredak i osamio se na čelu Superlige Srbije!"