DRAMA DO KOSKE: Dva penala, VAR, i novi čudesni preokret Partizana!

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički iz Surdulice na stadionu u Humskoj rezultatom 3:2 (0:2), posle velikog preokreta.

Crno-beli su uspeli da prestignu najvećeg rivala Crvenu zvezdu i još da imaju utakmicu manje.

„Parni valjak“ je gubio sa 0:2 od 27. minuta, potom mu je poništen gol u prvom poluvremenu, da bi u drugom stigao do velikog preokreta.

Dva penala nad Mateušom Saldanjom su pogurala Partizan do trijumfa, a drugi je realizovan u 98. minutu.

Na kraju je viđeno 12 minuta nadoknade, ali je ipak ostvarena pobeda kojom Partizan prestiže Crvenu zvezdu na tabeli.

Sada ima 16 bodova, naspram najvećeg rivala koji ima jedan manje, ali i utakmicu više. TSC takođe ima meč viška, ali i 19 osvojenih bodova.

Podsetimo, uvertira u ovaj meč bile su poruke navijača Partizana i uništena svečana loža, kao vid protesta protiv aktuelnog rukovodstva.

Počelo je šokantno po domaće, koji su doživeli „hladan tuš“ kada je Gašić sa desne strane postigao evrogol, verovatno njegov najlepši gol u karijeri.

Partizan je i dalje igrao veoma smušeno, ali je imao pogođenu stativu Natha, a novi udarac doživeo je u 27. minutu.

Posle kornera za Partizan pukla je kontra tri na jedan koju je vukao Borko Duronjić, a on je i rešio golom posle odbitka za 2:0.

Tek tada se probudio tim Igora Duljaja, a najveća bura viđena je u 38. minutu, kada je poništen gol Mateušu Saldanji.

Partizan je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa, a veliku šansu u 54. minutu propustio je Nemanja Nikolić.

Ipak, u 61. minutu je lepo proigrao Gajasa Zahida i on je smanjio rezultat na 2:1.

Bio je to njegov prvi gol u dresu Partizana od kako je stigao u Humsku.

Pojačao je Partizan pritisak od tog momenta, ali nije uspevao da dođe do izjednačenja sve do 81. minuta.

U 79. je Saldanja oboren u kaznenom prostoru, a Dejan Trifković nije imao puno prostora za razmišljanje.

Čist jedanaesterac nad Brazilcem koji je i postavio loptu na 11 metara i pogodio za 2:2.

Već je dva puta ove sezone išao u preokret, a ni ovog puta se Partizan nije zaustavio samo na remiju.

U velikoj inicijativi u završnici Ilić je imao veliku šansu, pa je Belić tukao sa distance, a onda je i dosuđen penal nad Saldanjom, još jednom.

VAR je duže od pet minuta gledao potencijalni ofsajd i ipak je potvrđen kazneni udarac.

Izveo ga je Bibars Natho i pogodio za ogroman trijumf Partizana.

View this post on Instagram

A post shared by sportextra.net (@_sportextra)

Be the first to comment on "DRAMA DO KOSKE: Dva penala, VAR, i novi čudesni preokret Partizana!"