NOĆNA POBEDA NOVAKA: A sada četvrtfinale

Novak Đoković je bez većih problema stigao do četvrtfinala na poslednjem grend slemu sezone.

Novak je posle 146 minuta igre pobedio Splićanina Bornu Goja, 6:2, 7:5, 6:4 i sada ga čeka okršaj sa Tejlorom Fricom.

Za razliku od meča sa Đereom, kada je izgubio početna dva seta, Novak ovog puta, po nesnosnih 30 stepeni i velikoj vlazi, nije sebi dozvolio da mu se meč oduži.

Reklo bi se da je u ovkirima očekivanog završio posao i tako zakazao osmi okršaj protiv Tejlora Frica protiv kog u pobedama vodi sa 7-0.

I ako želi Novak do finala na Kvinsu, moraće da preskoči dve američke prepreke, prvo Frica, a onda Šeltona ili Tijafoa.

Odmah je Novak stigao do brejka u meču sa Gojom, potom poveo sa 2:0.

Novi brejk napravio je u petom gemu za 4:1 i s obzirom na činjenicu da je dobro servirao, lako je posle 42 minuta stigao do prvog seta, 6:2.

Zaigrao je teniser iz Splita bolje i agresivnije na startu drugog seta i u drugom gemu stigao do brejka i 2:0.

Međutim, nije mu Novak dao da se odlepi, odmah je uzvratio brejkom i potom izjednačio na 2:2.

Posle serije brzih i kratkih gemova, Novak je u 11. gemu strpljivo sačekao i iskoristio šansu za brejk i 6:5, posle čega je odservirao za 7:5.

Imao je Novak lepu priliku da dođe do brejka u trećem gemu trećeg seta, ali nije uspeo.

Nije tada, ali jeste u sedmom gemu za 4:3 i to na maestralan način, bez izgubljenog poena.

Na 5:3, imao je Novak meč loptu na servis protivnika, nije je iskoristio.

Ipak, u narednom gemu na svoj servis je završio posao i stigao do ukupno 85. pobede u Njujorku.

Novak se tako po 13. put plasirao među osam najboljih na ovom turniru čime se izjednačio na drugom mestu sa Rodžerom Federerom i Andreom Agasijem.

I to nije sve, jer je Novaku ovo bila još jedna noćna pobeda. Niko više od njega nije uspevao da dobije noćnih mečeva u Njujorku, čak 37.

Još nekoliko podataka – Novak je 52 meča neporažen na grend slemu kada uzme prvi set protiv igrača koji su van Top 100 na ATP listi.

On i Rafael Nadal imaju izjednačen skor.

Takođe deli rekord po broju pobeda u osmini finala na betonu, čak 26, i to sa Rodžerom Federerom.