DEMONSTRACIJA SILE: Srbija RAZBILA i Turkinje, sada sledi četvrtfinale!

Reprezentacija Srbije savladala je Tursku u okviru 9. kola Svetskog prvenstva – 3:0 (25:20, 25:21, 25:23).

Srpkinje su grupnu fazu završile bez poraza – 9:0!

Protivnik Santarelijevih izabranica u četvrtfinalu još uvek nije poznat, ali postoje izgledne šanse da to bude Turska.

Reprezentativke Srbije su na krilima Boškovićeve i Mihajlovićeve manje-više rutinski dobile prva dva seta, ali se situacija u trećem setu dosta promenila.

SRBIJA: Bošković 23 (31-19 napad, 3 bloka), Buša 7, Mihajlović 15, Aleksić 13 (14-10 napad, 3 bloka), Stevanović 1, Lazović, Drča 1, Popović, Mirković, Pušić (libero), Bjelica 1, Jegdić (libero), Milenković 2, Lozo.

TURSKA: Guneš 2, Erdem 3, Karakurt 2, Ozbaj 2, Baladin 2, S. Šahin 15, Ajdin, Akoz (libero), Čebečioglu 13, Akjol 4, Boz 1, Akar (libero), Ismailoglu, E. Sahin 2.

Četvrtfinalni meč na programu je u utorak.

Turkinje su pružile sjajan otpor, ali je Srbija pokazala klasu onda kada je to bilo najpotrebnije.