DEMONSTRACIJA SILE: Đoković dominantno do četvrtfinala!

Tanjug/AP

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dubaiju.

Srbin je u meču trećeg kola deklasirao Holanđanina Talona Grikspora rezultatom 2:0 (6:2, 6:3).

Nije bilo Novaku bitno da li servira prvi ili drugi servis u prvom setu, samo tri poena je prepustio svom protivniku, a kada je došao njegov red na ritern, bio je nemilosrdan. Čak 4 puta je spašavao Holanđanin brejk-lopte, ali dva puta nije uspeo, pa je Novak lagano dobio prvi set.

U nastavku odmah Novak dolazi do brejka, brzo je bilo 3:0, nije više bilo nikakve dileme ko će u četvrtfinale, a jedan od najzanimljivijih bio je 4. gem drugog seta kada su teniseri odigrali 31 poen i na kraju je Novak napravio novi brejk.

Ipak, došlo je do malog opuštanja posle dve set lopte, čak je Holanđanin uspeo da osvoji gem na servis Novaka Đokovića, ali nije pripretio ozbiljnije do kraja meča.

Hurkač ili Kotov su njegovi naredni protivnici u četvrtfinalu.

Novak polako uvećava prednost u odnosu na Alkaraza na ATP listi, već je na sigurnih 290 poena viška, a može da bude i čitavih 700 bodova razlike u slučaju da Srbin osvoji turnir.

Be the first to comment on "DEMONSTRACIJA SILE: Đoković dominantno do četvrtfinala!"