OVOGA NEMA NI NA FILMU: Vida ELIMINISAO Dinamo u 100. minutu, Atina slavi!

EPA/Stuart Franklin / POOL

Fudbaleri AEK-a iz Atine na neverovatan način su eliminisali Dinamo Zagreb u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

U prvom meču na Maksimiru bilo je 1:0 za grčkog šampiona, a u revanšu u prestonici Grčke rezultat je bio 2:2.

Dinamo će ovaj meč večno pamtiti pošto je imao sve u svojim rukama, a onda je u nadoknadi vremena primio dva gola i ispao.

Atinjani su napunili stadion i napravili vreo doček fudbalerima Dinama, a na tribinama je sve bilo u znaku ubijenog Mihalisa Kacurisa.

Ipak, gosti iz Zagreba utišali su OPAP arenu pogotkom u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, strelac je bio Josip Šutalo.

Ovaj gol dao je krila šampionu Hrvatske koji je u 65. minutu stigao do 2:0 preko Roberta Ljubičića.

AEK je svim silama pokušavao da dođe do gola i produžetaka, ali su se gosti izuzetno dobro branili.

Činilo se da će Dinamo odoleti, a onda je atinski velikan sjajnim poluvolejom Serhija Arauha posle kornera smanjio na 2:1 u 92. minutu.

Svi su očekivali odlazak u produžetke, ali to se nije dogodilo i to na zaista čudesan način.

AEK je dobio penal u 100. minutu, a odgovornost je preuzeo Levi Garsija. Ipak, napadaču iz Trinidada i Tobaga udarac je fantastično zaustavio Dominik Livaković. Na njegovu, a i žalost ostalih igrača Dinama, na odbitak je naleteo bivši igrač ovog kluba Domagoj Vida i glavom eliminisao svoj voljeni klub.

Vida gol nije proslavio, ali ceo stadion jeste, a sigurno je da će AEK ovu eliminaciju Dinama posvetiti ubijenom navijaču Mihalisu Kacurisu.

Be the first to comment on "OVOGA NEMA NI NA FILMU: Vida ELIMINISAO Dinamo u 100. minutu, Atina slavi!"