NIJE USPEO: Đere ostao bez titule u Hamburgu!

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da osvojio ATP turnir u Hamburgu.

On je u velikom finalu u dva seta poražen od domaćeg igrača Aleksandera Zvereva rezultatom 2:0 (7:5, 6:3).

Laslo je tako propustio šansu da stigne do svoje treće titule u karijeri na ATP turi, dok je Nemac stigao do svog prvog trofeja još od 2021. godine. Ovo mu je ujedno bio i prvenac pred domaćom publikom u Hamburgu.

Đere je svoju šansu propustio u prvom setu. Pri rezultatu 4:4 nije iskoristio čak četiri brejk lopte, i čini se da je to bio preloman trenutak meča.

Zverev je prvi set osvojio sa 7:5, a onda je u drugom rutinski priveo meč kraju i sa 6:3 stigao do pobede i titule.

Njemu je osim 500 poena pripao i ček na 342.500 evra, dok je Laslo osvojio 300 poena i dobio nagradu od 184.285 evra.

Zverev bi od ponedeljka trebalo da bude 16. na ATP listi, dok Lasla čeka skok sa 57. na 38. mesto.

Be the first to comment on "NIJE USPEO: Đere ostao bez titule u Hamburgu!"