6:0 U POSLEDNJEM SETU: Đoković ostao bez titule u Beogradu!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da po treći put u karijeri osvoji Srbija open.

Srpski as je u finalu izgubio od osmog igrača planete Andreja Rubljova – 6:2, 6(4):7, 6:0.

Novak nije mogao da po četvrti put na turniru stigne do preokreta, kao što je to činio u duelima sa Laslom Đereom, Miomirom Kecmanovićem i Karenom Hačanovim.

Publika, njih oko 8.000, na Dorćolu je mogla da uživa u tenisu dvojice Top 10 tenisera, a „osvetu“ za poraz na Završnom mastersu prošle sezone, servirao je Rus.

Rubljov je tako stigao do 11. titule u karijeri, treće u ovoj sezoni, nakon onih u Marseju i Dubaiju.

Rus je prvi set osvojio rezultatom 6:2, najviše zahvaljujući dva brejka u petom i sedmom gemu.

Dobro je Đoković otvorio meč, bio siguran na servisu i u polju, međutim osmi teniser sveta osvojio je devet uzastopnih poena u tri gema, dok je dva osvojio bez izgubljenog poena.

U drugom setu, Srbin je zaigrao dosta bolje, uzeo je i brejk u drugom gemu, ali je izgubio servis već u narednom.

Usledila je neizvesna borba, Novak je konsolidovao svoj ritern i imao priliku da brejkom stigne do izjednačenja, ali je posle velike drame u desetom gemu Rubljov uspeo da poravna na 5:5.

U taj-brejku, Novak je osvojio dva poena na servis Rubljova, nakon toga bio je dovoljno smiren da sigurnim servisom i riternom osvoji taj-brejk rezultatom 7:4.

Najbolji teniser sveta nije imao snage u trećem setu, usledio je veliki pad u njegovoj igri što je Rubljov iskoristio na najbolji mogući način i praktično ga „počistio“posle nešto više od pola sata igre i to bez izgubljenog gema.

Be the first to comment on "6:0 U POSLEDNJEM SETU: Đoković ostao bez titule u Beogradu!"