Laslo Đere propustio je veliku priliku da se na drugom turniru u nizu nađe u velikom finalu.

Srpski teniser je posle nezapamćene borbe posle preokreta izgubio u polufinalu Kicbila od domaćeg tenisera Dominika Tima rezultatom 2:1 (6:7, 7:5, 7:6).

Ovo je bio njihov treći međusobni duel i druga pobeda Austrijanca, a meč je trajao 211 minuta.

Dvojica tenisera su nam priredili pravi spektakl, a na kraju je više razloga za slavlje imao bivši Grend slem šampion.

Meč je počeo sat i po kasnije zbog kiše.

Tim je dobro otvorio meč osvojivši gem na svoj servis bez izgubljenog poena.

Đere je bio nervozniji na startu, ali je i pored toga prvi pripretio i stigao do brejk lopte, koju nije uspeo da iskoristi.

To je bilo nešto što se viđalo tokom ovog prvog seta, baš kao i na drugoj strani, u nešto manjoj meri.

Usledili su maratonski gemovi, Tim je propustio dve brejk lopte, a Đere potom jednu, pa još jednu, međutim, nije to mnogo uticalo na njega.

Gemove u kojima je servirao za ostanak u setu rešio je sa nulom, a taj-brejk je počeo na pravi način, serijom od 3:0.

Tim se na trenutak vratio, da bi Laci ubrzo stigao do četiri set lopte. Iskoristio je drugu i posle 66 minuta poveo sa 1-0 u setovima, 7:6 (3).

Mogao je Đere odmah na startu drugog seta da dođe do brejka, ali je propustio još jednu brejk šansu.

Srbin je bio veoma siguran na svom servisu, te je u jednom trenutku vezao čak 26 poena, što je Tim prekinuo početkom drugog seta, a potom i umalo stigao do brejk šanse.

U tom, petom gemu, nije, ali u sedmom jeste. Međutim, Tim je olako ispustio šansu, promašio udarac na brejk loptu i zbog toga glasno negodovao.

Kazna je umalo stigla u narednom gemu, u kojem je Đere imao dve brejk, praktično meč lopte. Ipak, Tim je pokazao klasu, vezao četiri poena i ostao u životu.

Bio je ubrzo Đere na poen od meč lopte, uzalud. Tim je u 11. gemu napravio brejk, a onda nešto kasnije i izjednačio na 1-1 u setovima, 7:5.

Iscrpljujuća, rovovska borba nastavljena je i u odlučujućem setu, u kojem je Đere na startu propustio još dve brejk lopte.

Energetski pad je bio očigledan kod obojice, međutim, Laslo i Dominik su relativno lako osvajali svoje servis gemove.

Sve do 11. gema, u kojem je Đere imao čak tri meč lopte, ali je Tim pokazao šampionski duh i osigurao taj-brejk.

A onda, nova porcija drame i pravi rolerkoster. Tim je poveo sa 3:1, ali je Đere došao do nove meč lopte, četvrte po redu, a onda i pete.

Tim se nikako nije predavao, nije iskoristio prvu, ali jeste svoju drugu meč loptu za erupciju oduševljenja u Kicbilu.

Be the first to comment on "OVO ĆE DUGO BOLETI: Đere na neverovatan način ostao bez finala i pobede nad Grend slem šampionom!"