Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su Vojvodinu rezultatom 5:0 u okviru 1. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su tako na najbolji mogući način započeli odbranu šampionskog trofeja.

Izabranici Baraka Bahara nisu blistali kao na meču sa Fiorentinom, ali su rutinski savladali kombinovani sastav Vojvodine.

Domaći tim je prvu priliku propustio kada je Žan Filip Kraso u 3. minutu šutirao pored gola. Posle ove šanse usledio je mirniji period igre.

Sve se naprasno promenilo u 11. minutu kada je sudija Aleksandar Živković pokazao na belu tačku i Busniću dodelio žuti karton zbog duela sa Piterom Olajinkom. Bio je to dosta sporan trenutak, o kome će se sigurno mnogo pričati.

Kraso je preuzeo odgovornost i lako savladao Carevića za vođstvo Zvezde od 1:0.

Vojvodina je opasno zapretila preko Nikolića u 15. minutu, ali njegov snažan udarac nije bio dovoljno precizan.

Zvezda nije stvarala mnogo šansi, a kombinovani sastav iz Novog Sada joj je dosta dobro parirao.

Ključan trenutak meča dogodio se u 24. minutu, kada je sudija Živković Busniću pokazao drugi žuti karton, a potom i crveni. Gosti su ostali sa igračem manje.

Zvezda je momentalno uspostavila terensku dominaciju. Osman Bukari je u dva navrata opasno šutirao, ali je Carević oba puta bio izuzetno siguran.

Vojvodina je i dalje igrala veoma hrabro i koristila je svaku šansu da pređe na polovinu domaćina i zapreti koliko je to bilo moguće.

Činilo se da do odmora neće biti novih golova, a onda je u 45. minutu šampion Srbije poveo rezultatom 2:0. Kraso je izveo korner, a Radomir Milosavljević je glavom postigao komični autogol.

Radoslav Batak je odmah na startu drugog poluvremena u igru uveo Nikolu Čumića i Dejana Zukića.

To je moglo da mu se isplati već u 46. minutu, kada je Čumić sjajno proigrao mladog Bakunca koji je dobro šutirao, ali je Omri Glazer još bolje intervenisao.

Pet minuta kasnije Zvezda je povela 3:0, a Kraso je postigao drugi gol, prvi iz igre. Akciju je incicirao Ivanić, Kangva je izbegao ofsajd zamku po desnoj strani, uposlio u kaznenom prostoru Krasoa, a ovaj ležerno pogodio mrežu Novosađana.

Bahar je nedugo posle ovoga na teren ubacio dvojicu veoma mladih fudbalera, Jovana Šljivića i Vladimira Lučića. Tempo je u tim trenucima potpuno opao, pošto je pitanje pobednika odavno bilo rešeno.

Dosadu na Marakani prekinuo je upravo Lučić sjajnim golom u 70. minutu.

Bukari ga je glavom proigrao, Lučić je propustio Jeličića i onda razornim udarcem matirao Carevića.

Najlepši detalj utakmice dogodio se u 80. minutu kada je Bukari posle sjajnog slaloma i solo-prodora pogodio za 5:0.

Do kraja meča videli smo još i stopostotnu šansu za Olajinku, kome je udarac maestralno zaustavio Filip Carević.

Be the first to comment on "PUKLA PETARDA: Zvezda DEKLASIRALA kombinovanu Vojvodinu na startu Superlige Srbije!"