SRPSKI DERBI: Lajović bolji od Kecmanovića u Hamburgu!

Dušan Lajović se plasirao u drugo golo ATP turnira u Hamburgu.

On je u srpskom derbiju posle 119 minuta igre pobedio Miomira Kecmanovića sa 3:6, 6:4, 6:3.

Bio je to njihov drugi profesionalni meč i druga pobeda Lajovića, prethodnu je ostvario ove sezone u polufinalu Srpska opena u Banjaluci.

I sada je kao o tada igrano u tri seta i opet je Kecmanović bolje otvorio meč.

Nije uspeo da iskoristi čak tri brejk lopte u drugom gemu, da bi u sedmom spasao jednu.

Međutim, svršeno je odigrao završnicu seta, u osmom gemu stigao do brejka za 5:3 bez izgubljenog poena, a onda u narednom iskoristio prvu set loptu za 6:3.

Lajović je bio svestan da mora brzo da se vrati u meč, ali to nije išlo tako lako.

Obojica su imali brejk šanse u tom drugom setu, ali tek u finišu, u desetom gemu, Lajović je uspeo da dođe do brejka za 6:4 i izjednačenja u meču.

Veoma sigurni bili su na svoj servis i u tom setu odluke.

U prvih sedam gemova nije bilo brejk prilika, ali je onda Lajović pojačao i u osmom gemu iskoristio prvu šansu za 5:3.

Potom je u narednom gemu iskoristio treću meč loptu.

Dušana u drugom kolu očekuje susret sa Francuzom Arturom Fisom koji je bio bolji od Danijela Galana iz Kolumbije, 7:5, 7:5.