EVROPA BRUJI O MATIĆEVOM CENTARŠUTU: Da li je Roma oštećena za penal?

Momenat koji je mogao sve da promeni.

Fudbaleri Sevilje savladali su Romu u finalu Lige Evrope nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 4:1 (nakon 120 minuta rezultat je bio 1:1).

Povela je Roma golom Dibale u 25. minutu, dok je Đanluka Mančini autogolom vratio egal u 55. minutu.

Ipak, momenat o kome bruji Evropa desio se u 81. minutu utakmice, pred sam kraj, kada je tenzija bila na vrhuncu.

Nemanja Matić je centrirao sa leve strane, lopta je pogodila direktno u ruku Fernanda u šesnaestercu Sevilje, ali sudija Entoni Tejlor nije reagovao, kao ni VAR.

Srpski reprezentativci Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj podigli su evropski trofej, a posebno emotivan nakon meča bio je golman španskog tima.

Iako nije branio u finalu, Dmitrović je u suzama proslavio pobedu, pošto su ga TV kamere uhvatile u zagrljaju sa saigračem Susom.

Koliko je istorijska sedma titula šampiona takmičenja značila navijačima Sevilje, pokazuje to što su nakon poslednjeg penala utrčali na teren kako bi je proslavili sa svojim ljubimcima.

Dmitrović je ove sezone branio na 24 meča u španskom klubu, dok se nakon Mundijala u Kataru povukao iz reprezentacije Srbije.

Be the first to comment on "EVROPA BRUJI O MATIĆEVOM CENTARŠUTU: Da li je Roma oštećena za penal?"