NI D OD DERBIJA: Zvezda POKORILA Železnik i razbila FMP!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP u Železniku rezultatom 98:74, u okviru 13. kola ABA lige.

Regionalni šampion je savladao pantere 29. put zaredom u svim takmičenjima.

Izabranici Dejana Radonjića su opipljiviju prednost stekli u drugoj četvrtini i do kraja utakmice je nisu ispuštali.

Zvezda je ostala lider ABA lige sa skorom 12-1, dok je učinak FMP-a sada 10-3, što im je dovoljno za treću poziciju.

Najefikasniji pojedinac u redovima pobedničkog tima bio je Nikola Ivanović sa 18 poena, četiri skoka i isto pet asistencija.

Ispratili su ga Cirbes sa 12, Marković i Mitrović dodali po 10, a Volters i Lazarević po devet poena.

Kod domaćih istakao se Džons sa 17 poena i sedam asistencija. Jedini uz njega dvocifren bio je Tasić sa 12 poena.

Crvena zvezda je meč otvorila sa 5:0, međutim, serija FMP-a od 9:0 naterala je Dejana Radonjića na reakciju i tajm-aut.

Crveno-beli su se brzo konsolidovali, a nakon smenjivanja ekipa u vođstvu, gosti su stekli “stalnu” prednost.

Početkom druge četvrtine Zvezda je počela da se odlepljuje, a sekvenca (14:2) praktično je i pokazala u kom pravcu će se utakmica odvijati.

FMP je na pauzi imao pristojan zaostatak, -7, ali je sredinom trećeg kvartala Zvezda ubacila u veću brzinu i ubrzo stekla maksimalnih +20 poena prednosti.

Gosti su imali u jednom momentu imali vođstvo od +24, a ubedljiva pobeda nije dovođena u pitanje.

Naredni meč Zvezda u ABA ligi igra 2. januara, na gostovanju kod Splita, dok će FMP istog dana dočekati Budućnost.

Be the first to comment on "NI D OD DERBIJA: Zvezda POKORILA Železnik i razbila FMP!"