POKAZAO KLASU: Majstorski gol Vlahovića u pobedi Fiorentine!

Fudbaleri Fiorentine savladali su Torino sa 2:1 u meču 2. kola Serije A, a junak trijumfa bio je srpski napadač Dušan Vlahović.

Nikolas Gonzalez je u prvom poluvremenu doveo tim iz Firence u vođstvo, a onda je u nastavku na scenu stupio bivši fudbaler Partizana.

Vlahović je 20-ak minuta pre kraja u stilu rasnih napadača iskoristio centaršut sa desne strane i glavom savladao sunarodnika na golu Torina Vanju Milinkovića-Savića.

Bio mu je to treći pogodak u sezoni, nakon što se dva puta upisao u Kupu Italije, za radost i saigrača Nikole Milenkovića, a tugu na drugoj strani Saše Lukića i pomenutog Milinković-Savića.

Vlahoviću je motiv pre meča bio i to što je dobio nagradu za najboljeg mladog igrača prošle sezone u Seriji A.

„Bikovi“ su na kraju zakasnili da uvedu dramu, pošto su tek u 89. minutu samo ublažili poraz.

Saša Lukić je uradio sve, uzeo loptu, krenuo u prodor i spojio sa golom Simonea Verdija, ali je već bilo prekasno.

U drugom meču koji je krenuo u isto vreme Empoli je šokirao Juventus u Torinu sa 1:0.

Ekipa iz Toskane otišla je na sever Italije kao totalni autsajder, ali se kući vratila sa celim plenom.

Iskusni napadač Leonardo Mankuso je bio čovek odluke u jednom karambolu ispred Vojćeha Ščesnog.

Tako je „Stara dama“ ostala i u drugom meču bez pobede, sada i bez ijednog boda, i očajno počela sezonu.

Be the first to comment on "POKAZAO KLASU: Majstorski gol Vlahovića u pobedi Fiorentine!"