LAMPARDE, IDI DOK NIJE KASNO: Siti bez muke pregazio Čelsi na Bridžu!

Fudbaleri Mančester sitija lako su savladali Čelsi na „Stamford bridžu“ sa 3:1 u meču 17. kola Premijer lige.

Izabranici Pepa Gvardiole su sva tri pogotka postigli u periodu od 18. do 34. minuta.

Najbolji u tim momentima bio je kapiten ekipe Kevin de Brujne, koji je zabeležio gol i asistenciju.

„Građani“ su do vođstva stigli preko Ilkaja Gindoana, koji je sa ivice kaznenog prostora uputio neodbranjiv udarac za Mendija.

Već u 21. minutu Siti je duplirao prednost. De Brujne je pronašao Fodena, koji je iz neposredne blizine postigao novi gol za svoju ekipu.

Dobro istrčan kontranapad Sterlinga u 34. minutu nagrađen je bio golom.

On je prvo pogodio stativu, da bi posle odbitka De Brujne natrčao, pogodio mrežu domaćih i povisio prednost.
Siti je do kraja utakmice imao još barem dve dobre šanse, ali su ih Gindoan i Rodri propustili.

Čelsi je nastavio sa lošim partijama, imao je samo jedan šut u okvir gola koji čuva Ederson. Sve do nadoknade vremena, kada je gol postigao Hadson-Odoi.

„Plavci“ su skliznuli na osmo mesto i imaju 26 bodova, tri manje, uz dve utakmice više, od Sitija, koji je peti.

U narednom kolu Čelsi gostuje Fulamu, dok će Siti dočekati Brajton.