CRVENO-BELE ALBANSKE MUKE: Očajna Zvezda se provukla u Tirani

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Tiranu sa 1:0 u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Teškom, teškom mukom je tim Dejana Stanković prošao albanskog predstavnika.

I to golom probuđenog Antonija Mendeša Tomanea u 62. minutu.

Upravo je Tomane, uz Milana Borjana, bio taj ko je prelomio ovaj meč.

Mučna utakmica za crveno-bele u glavnom gradu Albanije.To je pravi opis gledajući da su prošli su kroz mali pakao Tirane u meču u kome su imali samo šuteva u okvir gola.

Kao i protiv Proletera „bačeno“ prvo poluvreme, osim šanse Aleksandra Kataija, ništa konkretno nismo videli od izabranika Dejana Stankovića. Čak, šta više, otkad se Tirana oslobodila incijative početnih 20 minuta, mogla je olako utakmica da ode u drugi smer pre trenutka odluke.

Spasilac je, po ko zna koji put u Evropi, bio kapiten i golman Milan Borjan.Prvo se nije dao iznaditi posle „slobodnjaka“ Hočolare, a onda i u šansi utakmice – momentu koji je prevagnuo „tas na vagi“. Samo četiri minuta pre gola Tomanea, Tirana je imala zicer preko Mučija.

Nezgodni napadač prelako je izbacio Pankova, imao samo Borjana ispred sebe, ali je iskusni golman izašao kao pobednik iz tog duela, uz pomoć stative.

Takve situacije se kažnjavaju na suprotnoj strani, što je na svojoj koži osetila Tirana.

I to ju je koštalo potencijalnog iznenađenja, iako je još jednom mogao da je Pankov vrati u igru posle velikog kiksa.

Crvena zvezda je jedva prebrodila Tirana i u ovakvom ritmu biće joj mnogo teško da obezbedi jesen u Evropi.