DELFINI U POLUFINALU: Vaterpolisti Srbije bez problema savladali Japan!

Dejan Savić

Vaterpolisti Srbije savladali su Japan u četvrtfinalu Svetskog kupa rezultatom 12:7 (2:3, 6:2, 3:1, 1:1).

Srbija je ovom pobedom ostvarila svoju treću, uz jedan remi, na turniru Svetskog kupa u Berlinu.

Japan je zabeležio i četvrti poraz, ali to nije bilo neočekivano jer su „Delfini“ ušli u ovaj meč kao apsolutni favoriti.

Japan je mnogo bolje otvorio meč i posle čak šest minuta igre nije primio nijedan gol, ali je Srbija uhvatila ritam i zasluženo slavila.

Vaterpolista Japana Okava je bio glavni igrač svoje ekipe u prvom poluvremenu, i od pet postignutih golova „Samuraja“ on je ubeležio čak četiri. To je ipak bilo to što smo videli od njega, a i od Japana, jer se Srbija tada „probudila“ i lako rešila meč.

Pogađali su Lazić, Mandić, uglavnom sa peterca, a Japanci su izgubili snagu da igraju visok presing tokom celog meča i „poklekli“ pred fizički jačim srpskim vaterpolistima.

U poslednjoj deonici dugo nismo videli nijedan gol, a onda su se obe ekipe upisale po jedanput i meč je priveden kraju.

Srbija se u polufinalu sastaje sa Mađarskom, svojim istorijski velikim protivnikom, dok u drugom igraju Australija, koja je napravila veliko iznenađenje izbacivši Hrvatsku, i Nemačka ili Južna Afrika.

Be the first to comment on "DELFINI U POLUFINALU: Vaterpolisti Srbije bez problema savladali Japan!"