ČUDO U KATARU: Kostarika šokirala Japan!

Soccer Football - FIFA World Cup Qatar 2022 - Group E - Japan v Costa Rica - Ahmad Bin Ali Stadium, Al Rayyan, Qatar - November 27, 2022 Costa Rica's Keysher Fuller scores their first goal REUTERS/Dylan Martinez Costa Rica's Keysher Fuller scores against Japan on Sunday. (Dylan Martinez/Reuters)

Reprezentacija Kostarike trijumfovala je protiv Japana sa 1:0 (0:0) i tako ostala u igri za prolaz dalje.

Karte u grupi E su sada do te mere otvorene da svaka selekcija može da prođe grupu, ali i da ispadne iz iste.

Prvih 45 minuta predstavljalo je sve ono što navijači nisu želeli da vide na terenu.

Japanci su krenuli nešto ofanzivnije, bili bolja ekipa, ali nisu uspeli da probiju poslednju liniju odbrane Kostarike.

Na njihovu sreću, nedostatag završnog pasa i realizacije ih nije koštao jer je Kostarika bila bezopasna u svakom smislu te reči.

Ni najmanje uzbuđenje nije viđeno, dok su finiš poluvremena obeležila dva žuta kartona.

Prvo je Kontreras u 41. minutu nagazio stopalo rivala, da bi samo tri minuta kasnije Jamane faulirao Kempbela.

Obojica su sankcionisani istom merom.

laskom u igru Takume Asana Japan se probudio, te počeo da stvara šanse.

Najpre je Morito imao šansu u 46. minutu, ali je njegov udarac zaustavio Navas.

U dobroj prilici našao se i Endo, ali je njegov udarac blokirao jedan defanzivac Kostarike.

Imali su Japanci zatim dva slobodna udarca sa ivice šesnaesterca, ali su oba puta bili neprecizni.

Prvo je šut Soma u 63. minutu završio preko gola, da bi Kamada u 73. pogodio živi zid.

Da kada ne iskoristite svoje prilike, sledi kazna, potvrdio je Fuler pogotkom u 81. minutu.

Kostarika je na tako postigla pogodak iz gotovo jedine prave prilike na meču.

Japanci su pokušali do kraja da dođu do izjednačenja, ali je realizacija ponovo izostala.

Sada je sve otvoreno u grupi E s obzirom na to da Španija, Kostarika i Japan imaju po tri boda, dok Nemačka nema nijedan (večeras igra protiv Španije).

Be the first to comment on "ČUDO U KATARU: Kostarika šokirala Japan!"