Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali Čukarički 3:0, u jednom od derbi mečeva trećeg kola plej-ofa Superlige Srbije.

Nakon bledog prvog poluvremena crveno-beli su otpor Brđana slomili u nastavku pogocima Bena, Nemanje Radonjića i Luke Adžića.

Ključni faktor bio je upravo mladi Adžić čijim je ulaskom u igru na poluvremenu Zvezda „živnula“ u napadu.

On je fantastičnom solo akcijom na sredini terena pola sata pre kraja otvorio kontranapad Zvezde i servirao gol za Bena.

Osam minuta kasnije Čukarički je ostao sa igračem manje zbog isključenj Đurića, da bi nakon još osam minuta bilo 2:0.

Radonjić je fantastično reagovao u kaznenom prostoru, lažnjacima je prevario nekoliko igrača Čukaričkog i postigao svoj tek drugi gol u Superligi.

Tačku na meč je pet minuta pre kraja stavio mladi Adžić, svoju odličnu igru krunisao je lepim golom iz slobodnog udarca.

U nadoknadi vremena crveni karton, drugi žuti, dobija i Rodić, pa i Zvezda meč završava sa desetoricom igrača.

Zvezda ima 12 bodova više od Partizana, koji u četvrtak dočekuje Radnički. Ukoliko Nišlije iznenade i slave u Humskoj, crveno-beli će zvanično osvojiti titulu.

U suprotnom, crveno-beli će titulu moći da „overe“ u Kruševcu protiv Napretka, u nedelju 29. aprila.

S druge strane, Čukarički je trećim porazom u nizu dodatno ugrozio svoje šanse da se nađe u Evropi. Nakon pobede Voždovca nad Vojvodinom Brđani su ostali na četiri boda od mesta koje vodi na međunarodnu scenu.

U narednom kolu Čukarički dočekuje trećeplasirani Spartak.

Be the first to comment on "MUČENjE, PA RAZBIJANjE: Zvezda pregazila Čuku u nastavku i stigla na pobedu od titule!"