ORLIĆI VISOKO LETE: Mlada reprezentacija Srbije ostvarila VELIKU pobedu u Austriji!

Mlada reprezentacija Srbije pobedila je Austriju kao gost u meču četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – 3:1 (1:0).

Selekcija Gorana Đorovića nastavila je sa sjajnim partijama i zadržala je maksimalan učinak u Grupi 7, prestigavši prvoplasiranu Rusiju, koja ima i meč više.

Pobednici devet grupa obezbediće direktan plasman na završni turnir u Italiju i San Marino 2019. godine, dok će najbolje četiri drugoplasirane selekcije igrati baraž.

‘Orlići’ su bili bolji rival od samog starta, da bi do prednosti došli posle pola časa igre golom Aleksandra Lutovca, i stečeno vođstvo čuvali sve do poslednjeih deset minuta igre.

Međutim, Austrijanci posle sjajne timske akcije uspevaju da izjednače i delovalo je da neće biti pobednika, ali je onda usledio ekspresan odgovor Srbije.

Najpre je Luka Jović uspešno realizovao jedanaesterac, posle faula nad Sašom Lukićem u 87. minutu, a potom Luka Ilić posle pravovremenog utrčavanja postavlja konačan rezultat u prvom minutu sudijske nadoknade.

U narednoj rundi, 14. novembra, našu selekciju očekuje gostovanje Jermeniji.