DA LI JE ŠAMPIONSKA TRKA GOTOVA? Čelsi sa tri gola u drugom poluvremenu srušio Everton, titula je sada realnost! (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija savladali su Everton na Gudisonu sa 3:0 i tako došli na samo korak od osvajanja šampionske titule.

Plavic su do važne pobede stigli u drugom poluvremenu. U prvih 45 minuta nije bilo golova, iako su oba tima imala nekoliko ozbiljnih prilika za vođstvo.

Prelomni trenutak utakmice dogodio se u 66. minutu. Matić je dodao Pedru, a ovaj je poslao pravu bombu pod prečku nemoćnog Stekelenburga. Posle ovog pogodka Everton se u potpunosti predao, a Čelsi je to kaznio sa još dva gola. Prvo je posle dosta sreće Kejhil ugurao loptu u mrežu, a konačan rezultat postavio je Vilijan.

U drugoj utakmici koja je počela u isto vreme, Midlsboro i Mančester Siti odigrali su nerešeno 2:2.

Od 17:30 na programu je najveći derbi Londona u kome se sastaju Totenhem i Arsenal.