LAGAN POČETAK PROLEĆA: Zvezda rutinski slavila protiv Novog Pazara

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na Marakani ekipu Novog Pazara rezultatom 2:0, u 22. kolu Superlige Srbije.

Crveno-beli su uspešno otvorili prolećni deo sezone i prvi su na tabeli sa 57 bodom, dok je Novi Pazar poslednji sa 12 bodova.

Strelci na ovom meču bili su Srđan Plavšić u 40. i Marko Petković u 81. minutu. Crveno-beli 25. februara gostovaće Bačkoj, dok će Novi Pazar dočekati Metalac.

Prvi šut u okvir gola crveno-beli su imali preko Donalda koji je šutirao veoma jako, da bi u 24. minutu i Petković pokušao glavom nakon asistencije Anđelkovića.

U prvom puluvremenu Crvena Zvezda je imala loptu u svom posedu, ali je do gola došla u 40. minut u golom Plavšiča koji se dobro oslobodio protivnika i uputio idarac, a golman gostujućeg tima je loše reagovao pa je lopta završila u mreži.

Samo minut kasnije i Boaći je imao dobru priliku, ali je Živković dobro reagovao.

Isti igrač imao je šansu u 61. minutu, ali bezuspešno. U drugom poluvremenu Zvezda je još više pritiskala protivnika, da bi u 81. minutu Marko Petrović postavio konačan rezultat.

U igru je u 76. minutu ušao i Nenad Milijaš, zamenio je Kangu, dobio velike aplauze od strane navijača Crvene zvezde.

Do kraja utakmice nismo videli previše prilika osim slobodnog udarca Nenada Milijaš i Novi Pazar nije imao šansu.