POBEDA BLEDE ZVEZDE: Crveno-beli slavili teškom mukom (VIDEO)

Fudbaleri Crvene Zvezde savladali su Valetu sa 2:1, pa su sa ukupnim rezultatom od 4:2 plasirali u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Ponovo su se mučili i bili u zaostatku crveno-beli, ali su kao i u prvom meču uspeli da preokrenu i savladaju Maltežane. Gosti su poveli preko Karuane u 11. minutu. Naš šampion je do kraja poluvremena uspeo da izjednači evrogolom Donalda. U drugom delu Valeta je nekoliko puta opasno zapretila, ali nije uspela da postigne još jedan gol. Zvezda je preokrenula golom Kataija u 71. minutu. Crveno- beli će u narednoj fazi igrati protiv Ludogoreca, ali ako budu ponovili ovakvu igru, pogotovo u odbrani, tamo nemaju šta da traže. Napad i nije funkcionisao tako loše, sjajni Kanga i Katai bili su stalna pretnja po gol gostiju, tako da to može da raduje trenera Grofa Božovića. Prvi meč sa bugarskim predstavnikom na programu je 26. ili 27. jula u Razgradu-

TOK UTAKMICE:

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: Kahriman – Cvetković, Fibel, Rendulić, Ibanjez – Le Talek – Donald, Mouče, Kanga, Katai – Vijeira.

VALETA: Bartolo – Žil, Karuana, Azopadi, Borg – Pani, Romeu, Agire, Brifa, Žonatan – Mifsud

Preko 30.000 ljudi je na našem najvećem stadionu. Zvezda je veliku šansu imala već u 4. minutu, ali je Fibel sa samo nekoliko metara prebacio gol. Imala je Zvezda još nekoliko pokušaja preko Moučea i Vijeire, ali bezuspešno. Usledio je ŠOK, posle kornera sa desne strane, najviši u šesnaestercu crveno-belih bio je Karuana, koji je zakucao loptu u mrežu za neverovatnih 0:1. Zvezda je pokušala što pre da dođe do izjednačenja, ali Kangin šut je uz malo nesigurnosti ukrotio golman Bartolo.U 21. minutu Mouče je ubacio loptu u kazneni gostiju, ali je golman lako uhvatio loptu. Odmah u sledećem napadu, Valeta je imala ogromnu šansu za 2:0, ali je Džonatan u situaciji jedan na jedan sa Kahrimanom šutirao pored gola. Ekipa Miodraga Božovića na sledeću šansu je čekala do 27. minuta, ali je Vijeira bio sebičan i šutirao sa dvadesetak metara pored gola, i ako je bolja opcija bila da doda do Kataia. Valeta pravi velike probleme dugim loptama odbrani našeg šampiona. BOMBA Mičela Donalda u 30. minutu za 1:1. Sjajno je Holanđanin šutirao sa nekih 20-ak metara, i uz malu pomoć stative savladao nemoćnog Bartoloa. Lakše se diše. Mogla je Zvezda ubrzo i do potpunog preokreta, ali je sjajan pokušaj Vijeire petom zaustavio golman gostiju. Već u sledećoj akciji, Maltežani su imali polušansu, ali je udarac završio pored gola Kahrimana. Ibanjez je u 34. minutu pokušao iz velike udaljenosti, a Bartolo je uz velike probleme izbacio loptu u korner. Ibanjez je u 43. minutu imao priliku iz slobodnog udarca, ali je pogodio samo živi zid. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, pa se na odmor ide rezultatom 1:1. Prvu priliku u drugom poluvremenu, imao je Mouče, ali je njegov udarac pogodio jednog od fudbalera gostiju, pa je lopta završila u korneru. Posle udarca iz ugla, jedan igrač Zvezde šutirao je glavom, ali pravo u Bartoloa. Sledeću šansu imala je Valeta, Mifsud je sa 15-ak metara sjajno šutirao, ali je Kahriman još bolje odbranio. Probao je Donald sa slične pozicije iz koje je dao gol, ali ovoga puta lopta je završila daleko preko prečke. Opasan napad crveno-belih u 59. minutu prekinuo je oštrim faulom Borg, kome je sudija pokazao žuti karton. Šutirao je sjajno Katai iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila stativu, na loptu je naleteo Vijeira, da bi promašio prazan gol sa samo nekoliko metara. Velika šansa otišla je u nepovrat. U 65. minutu prva izmena na utakmici, Moučea je zamenio Slavoljub Srnić. OGROMNA šansa za Valetu. Žonatan je sa svoje polovine povukao loptu, nikoga nije zaustavio, pa je neometan šutirao iz šesnaesterca, ali je srećom po Zvezdu lopta ponovo završila pored gola. Druga izmena u Zvezdi, u 70. minutu Sikimić menja Vijeiru. Usledila je i zamena u Valeti, Malano je ušao umesto Romeua. U 73. minutu dobra akcija Zvezde, ipak Srnić se spetljao u odsudnom trenutku, u nastavku napada Kanga je iz teške situacije šutirao pored gola. Dok je Sikimić ležao na podu, Zvezda je POVELA sa 2:1. Kanga je dodao do Srnića, koji je sjajno uposlio Kataia, kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu za preokret crveno-belih i vođstvo od 2:1. Još jedna zamena u Valeti, izašao je Azopardi, a ušao Ume. Dve dobre prilike za Valetu. Prvo se Mifsud sjajno oslobodio Rendulića, ali je njegov udarac sjajno zaustavio Kahriman, u nastavku akcije pookušao je i Malano, ali je golman Zvezde ponovo bio na visini zadatka. Poslednja izmena u Zvezdi, umesto sjajnog Kange, na teren će Ruiz. Velika šansa za Srnića! Katai ga je sjajno uposlio, ali je njegov udarac odbranio Bartolo. Poslednja izmena u Valeti. Kremona menja Brifu. Odličan udarac Kataija sa dvadesetak metara, lepom paradom zaustavio je raspoloženi golman gostiju. Do kraja više nije bilo šansi, pa je Zvezda ukupnim rezultatom 4:2 prošla dalje.