GOLEADA ZA KRAJ: Zvezda remijem proslavila titulu!

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 2:2 protiv Novog Pazara u poslednjem meču ovosezonske Superlige Srbije.

Crveno-beli su već odavno osvojili titulu, a ovim remijem su još jednom do trofeja stigli bez ijednog izgubljenog meča u sezoni.

Sa druge strane, Novi Pazar je sjajnu sezonu završio na poziciji šest, što nije bilo dovoljno za istorijski plasman na evropsku scenu.

U prvom poluvremenu nismo videli skoro ništa. Zvezda je držala loptu u nogama, ali je tek u 43. minutu stvorila pravu šansu kada je posle akcije iz kornera i dodavanja Nemanje Milunovića Strahinja Eraković loše šutirao.

Nastavak je doneo mnogo bolji fudbal, pa smo u drugih 45 minuta videli sve pogotke.

Aleksandar Katai je imao priliku u 49. minutu, a onda je domaćin u 53. minutu poveo golom Gelora Kange.

Odložio je Katai loptu do Azarova na desnom boku nakon ubacivanja beka iz Gruzije. Usledio je centaršut koji se odbija od jednog od igrača Novog Pazara. Na pravom mestu je čekao Kanga koji iz prve šutira i postiže efektan pogodak. Njegov 10. u sezoni, treći protiv Novog Pazara, nakon što je postigao dva u prvom meču.

Samo sedam minuta kasnije bilo je 1:1.

Izgubio je loptu Kanga i tako poništio sve ono dobro što je uradio pre toga.
Lopta je stigla do Momčilovića koji je ispalio „projektil“ sa ivice kaznenog prostora za izjednačenje.

Golovi su padali kao na traci, pa je Zvezda ponovo povela u 71. minutu. Strelac je bio talentovani Stefan Leković.

Mladi štoper je ušao na poluvremenu i nije mu dugo trebalo da dođe do novog gola u crveno-belom dresu. Ponovo je jedan od protagonista bio Gelor Kanga koji je izveo prekid i pronašao Lekovića na prvoj stativi. Defanzivac šutira glavom, prebacuje loptu na drugu stativu i postiže gol.

Samo tri minuta kasnije bivši fudbaler Partizana Slobodan Stanojlović postavio je konačnih 2:2.

Do kraja meča videli smo prekid zbog vatrometa i pirotehničkih sredstava koje su koristile Delije, ali promene rezultata nije bilo.

Be the first to comment on "GOLEADA ZA KRAJ: Zvezda remijem proslavila titulu!"