DOMINACIJA KATAIJA: Zvezda TORPEDOVALA Novi Pazar i proslavila rođendan!

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Novi Pazar 5:0 (4:0) u utakmici 26. runde Linglong Superlige Srbije.

Na rođendanskoj žurci, tačnije proslavi 77. godine od osnivanja kluba, pobednik na stadionu „Rajko Mitić“ se nijednog trenutka nije doveo u pitanje.

Već posle 21. minuta je slavljenik dao četiri gola kada su pogađali Ohi Omoidžuanfo, Aleksandar Katai (dva puta) i Mirko Ivanić, da bi Zvezdina desetka u drugom poluvremenu kompletirala „het-trik“ i ovacijama prepustila mesto mladom Nikoli Stankoviću.

Puštao je magiju Katai po snegu, dao tri prelepa gola i poslao najbolju pozivnicu pred susrete sa Rendžersom u osmini finala Lige Evrope.

Ujedno, izabranici Dejana Stankovića prišli su Partizanu ponovo na dva boda zaostatka u trci za šampionskom titulom.

I možda što je najbitnije za crveno-bele, ekipa je u odličnom ritmu nakon „štucanja“ na startu drugog dela i ulazi u pik forme…

Zvezda je do nova tri boda došla lakše nego što je iko očekivao.

Jeste da je Zvezda bila veliki favorit, ali verovatno ne toliki da će sav posao rešiti do 21. minuta, čak i pre.

Sve je počelo u osmom minutu. Milan Gajić je pokrenuo akciju, usposlio El Fardua Bena pred golom gostiju, a ovaj se dobro snašao i pronašao Ohija usamljenog na drugoj stativi.

Norvežanin nigerijskog porekla ne greši iz zicer pozicija i daje već četvrti pogodak na pet mečeva u Superligi.

Aktuelni šampion nije posustajao, dodao je još jače gas i slomio nedoraslog rivala.

Ben je upisao i drugu asistenciju, „spojio“ Kataija sa golom Pazaraca, posle čega je Zvezdina „desetka“ prevarila Vujanca i poslala loptu u praznu mrežu.

I to nije bilo sve jer je već u narednom napadu je Katai ponovo pustio „magiju“ i poslao Ivanića pred zicer i divan lob za 3:0 već u 16. minutu.

Fudbaleri Novog Pazara potpuno su klonuli, pa su za pet minuta četvrti put morali da vade loptu iz mreže.

Ivanić se revanširao Kataiju za asistenciju, a ovaj poslao dijagonalu u gol Pazaraca, za svoj drugi na ovom meču, a 16. u Superligi samo.

Od tada je Crvena zvezda spustila tempo, nije kidisala na gol, već se do poluvremena odlučila da rutinski odradi posao.

Na poluvremenu su Ohi i Ivanić završili meč, kako bi bili odmorniji za Rendžers, a ušli su motivisani Nemanja Motika i Milan Pavkov.

Da veče upotpuni peticom, odnosno het-trikom, postarao se sam Katai u 57. minutu i to pravom majstorijom.

Izašao je pred golmana Vujanca, koji ga je samo malo pre toga sprečio da upiše het-trik, ali sada nije mogao.

„Bocnuo“ je loptu preko njega i stavio tačku na raspucano izdanje Crvene zvezde.

Samo nekoliko dana pre puta u Glazgov na mnogo jači izazov, u „paklu“ kultnog Ajbroksa.

Be the first to comment on "DOMINACIJA KATAIJA: Zvezda TORPEDOVALA Novi Pazar i proslavila rođendan!"