Košarkaši Partizana pobedili su Krku sa 87:55, u 15. kolu ABA lige.

Izabranici Andree Trinkijerija ostvarili su treći trijumf zaredom u regionalnom takmičenju i revanširali su se Krki za poraz u prvom delu takmičenja.

Crno-bele do pobede predvodio je Markus Pejdž sa 17 poena, Aleksej Nikolić je ubacio 15, dok je Si meč završio sa 13.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Luka Lapornik sa 13 poena, dok je Jošilo ubacio devet.

Utakmica je otvorena u veoma sporom ritmu, ekipe su se smenjivale u prednosti, međutim Partizan je na sjajan način završio četvrtinu i stvorio lepu zalihu poena (20:11).

Tokom druge deonice crno-beli su nastavili sa dobrom odbranom, imali su i maksimalnih +15, ali suprotno od prve, sada su veoma loše završili deonicu.

Krka je napravila mini seriju i uspela da dođe do jednocifrenog zaostatka pred petnaestominutnu pauzu (39:30).

U trećoj četvrtini rešeno je pitanje pobednika. Krka je izgubila čak devet lopti u desetom minuta i kada tako igrate neminovan je poraz. Partizan je iskoristio i poslednji period igre dočekao +20.

Meč je praktično bio rešen i crno-beli su u poslednjoj deonici samo povećali prednost i na kraju zasluženo slavili. Rutinska pobeda ekipe Andree Trinkijerija, ukupno deveta ove sezone.

Be the first to comment on "CRNO-BELI NA TURBO POGON: Partizan se igrao košarke i brutalno pregazio Krku u Pioniru!"