LUD MEČ U MONTE KARLU: Đoković u polufinalu!

novak djokovic rolan garos 2023
EPA/Mohammed Badra

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale mastersa u Monte Karlu.

Srbin je u četvrtfinalu savladao Australijanca Aleksa de Minora, 11. na ATP listi, rezultatom 2:0 (7:5, 6:4)

Duel je trajao dva sata i pet minuta, a drugi set je imao nesvakidašnji tok.

Novak će se za plasman u finale boriti sa boljim iz duela između Norvežanina Kaspera Ruda i Francuza Iga Ambera.

U prvom setu se vodila velika borba, a Đoković ga je dobio posle čak 66 minuta igre. Srpski igrač je već u prvom gemu morao da spašava dve brejk lopte, a isto je uradio i De Minor u drugom gemu. Potom smo gledali sigurne servis gemove, a Novak u desetom gemu na servis rivala nije uspeo da iskoristi prvu set loptu.

Ipak, u 12. gemu je Australijanac poklekao. Đoković je došao do 15:40 i još dve set lopte, nije ni njih realizovao, posle grešaka iz forhenda i bekhenda, dobio je kasnije u četvrtu šansu i tada je konačno napravio brejk i ujedno osvojio set, nakon što je De Minor odigrao loš drop-šot.

U drugom setu potpuno drugačija slika i prava serija brejkova, potpuno neverovatna za ovaj nivo tenisa.

Aleks je nakon ovog logično pao, a iskusni Novak ga je odmah uhvatio u “mašinu”, dobio prvi gem drugog seta na svoj servis, a potom je odmah napravio brejk o poveo 2:0.

Nakon toga smo videli nešto nesvakidašnje, čak pet vezanih brejkova, a seriju je prekinuo De Minor u osmom gemu, konačno dobio svoj servis i izjednačio na 4:4. Stabilizovao se i Đoković i odservirao za 5:4, a u desetom gemu se ovaj set vratio na „mod brejkova“.

Đoković je svom snagom napao protivnika i uspeo je da realizuje već prvu meč loptu.

Be the first to comment on "LUD MEČ U MONTE KARLU: Đoković u polufinalu!"