Fudbaleri Partizana poraženi su na svom terenu od Napretka rezultatom 1:0 u okviru 25. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su i dalje prvi na tabeli, ali imaju samo bod više od Crvene zvezde koja tek treba da u Nišu protiv Radničkog odigra meč 25. kola.

Biće dosta bure posle meča u Humskoj, pre svega zbog suđenja Nikole Radakovića.

Partizan je bio žestoko oslabljen na ovom meču, ali je i pored toga od samog starta krenuo ka golu rivala.

U 6. minutu Samed Baždar je u istom napadu imao tri pokušaja, ali nijedan od njih nije završio u mreži gostiju.

Šest minuta kasnije u šansi je bio i Aranđel Stojković, ali ni on nije bio precizan.

Gosti su se kako je utakmica odmicala sve više oslobađali od pritiska i polako su počeli da prete. Andrija Majdevac je imao veliku šansu, ali ga je Aleksandar Jovanović sjajno zaustavio.

U 33. minutu Napredak je poveo. Leandro Ovusu je imao loptu, a potom je završio na podu. Glavni arbitar nije dosudio faul, a u nastavku akcije Napredak je stigao do gola preko Andrije Majdevca.

Igor Dulljaj i njegovi fudbaleri su oštro protestovali kod sudije Radakovića, ali uzalud.

Mogao je Partizan do kraja poluvremena do izjednačenja, ali nisu bili precizni Bibars Natho, Aranđel Stojković i Samed Baždar.

U igru je na startu drugog poluvremena ušao Gajas Zahid i Partizan je odmah zaigrao dosta bolje.

Baždar je u 55. minutu imao stopostotnu šansu, ali je u padu pogodio samo stativu. Duljaj je sve karte ubacio u napad, pa je Ovusua zamenio Nemanjom Nikolićem.

Vladala je prava opsada gola Napretka, ali i veliki promašaji dmaćih fudbalera. Baždar, Kalulu i Stojković nisu mogli do gola, a onda je i Gajas Zahid pogodio prečku.

Najsporniji trenutak na meču dogodio se u 72. minutu. Nikolić je prihvatio dugu loptu, potom ju je sklonio ispred golmana Savića, koji ga je oborio nakon toga. Ipak, ni u ovoj situaciji sudija Radaković i VAR soba nisu reagovali, a da jesu gosti bi ostali i sa igračem manje pošto je Savić već imao žuti karton.

Jung-Džun Goh je propustio ogromnu šansu, a potom se i Kalulu našao u još jednoj.

Partizan je u završnici trražio još penal nakon što je lopta u ruku udarila jednog igrača Napretka, ali ponovo sudija i VAR soba nisu reagovali.

Na kraju kiks Partizana i crno-beli sada više ne drže sve u svojim rukama.

Be the first to comment on "NAPREDAK SLAVIO U HUMSKOJ: Partizan se ispromašivao, a sudija GREŠIO kao na traci!"