DAN MRMOTA U ARENI: Zvezda po 38. put uzastopno slavila protiv FMP-a!

Novi susret, stari rezultat.

Košarkaši Crvene zvezde po 38. put u nizu savladali su FMP, ovog puta rezultatom 87:54 u okviru 17. kola ABA liga.

Crveno-beli su od samog starta bili u prednosti. Branko Lazić je bio razigran na samom početku meča i brzo je stigao do deset poena, a Zvezda do prednosti od 22:6. Posle prvih deset minuta domaćin je, pred malobrojnim gledaocima, vodio rezultatom 24:10.

FMP se razigrao na startu drugog dela igre i ubrzo prišao na samo četiri poena zaostatka, 35:31. Ipak, do kraja poluvremena Zvezda na krilima Jaga Dos Santosa i Dejana Davidovca pravi seriju 11:1, pa je na poluvremenu vodila rezultatom 46:32.

Jago je nastavio domnaciju u drugom poluvremenu, a prednost Zvezde konstantno je rasla. U četvrtoj četvrtini razigrao se i novopridošli Džavonte Smart što je posebno obradovalo ljude koji su se našli u „Areni“.

Zvezda je na kraju slavila sa ogromnih 33 poena razlike.

Jago Dos Santos je bio najbolji u Zvezdi sa 17 poena, 14 asistencija i pet skokova, isti broj poena ubacio je Branko Lazić, Džavonte Smart je sakupio 13 poena, a Luka Mitrović 12-

U FMP-u Bojan Subotić je ubacio 14 poena, a dvocifren je bio još i Kajl Foster sa deset koševa.

Posle ovakvog epiloga, Zvezda na prvom mestu sada ima skor 15-2, a FMP je na dvanaestoj poziciji sa pet pobeda i 12 poraza.

Be the first to comment on "DAN MRMOTA U ARENI: Zvezda po 38. put uzastopno slavila protiv FMP-a!"