ČAČANI SE NISU LAKO PREDALI: Zvezda ubedljiva, ali uz dosta muke!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u skoro praznoj Štark areni Borac iz Čačka rezultatom 90:74 u okviru 16. kola ABA lige.

Crveno-beli sada imaju skor od 14 pobeda i dva poraza, dok su Čačani na sedam trijumfa i devet neuspeha.

Vicešampion ABA lige jeste slavio ubedljivo, ali meč nije bio nimalo lak.

Zvezda je u meč ušla veoma oslabljena, ali to se nije videlo u prvoj četvrtini. Dominirao je domaći tim na krilima Rokasa Gedraitisa i Jaga Dos Santosa, pa je posle deset minuta bilo 35:18 za izabranike Janisa Sferopulosa.

Činilo se da goste iz Čačka dočekuje debakl već do poluvremena, ali se dogodilo potpuno suprotno.

Borac je odigrao sjajnan drugi period, prišao je na samo -4 u jednom trenutku. Jago je trojkom uspeo da odbije nalet rivala, pa je Zvezda na poluvremenu vodila rezultatom 51:44.

Početak trećeg perioda doneo je izjednačenu borbu, ali je Zvezda krajem ove četvrtine serijom od 7:0 stigla do prednosti od 73:57. Borac se konsolidovao i uspeo je da do isteka 30 minuta smanji na 73:62.

Uspeo je Borac na startu četvrte četvrtine da opet priđe na jednocifren zaostatak, ali to je bilo sve što smo videli od igrača Dejana Mijatovića.

Zvezda je bila furiozna, napravila je seriju od 12:2 i rešila pitanje pobednika i na kraju stigla do ubedljive pobede.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Jago Dos Santos sa 24 poena, sedam skokova i isto toliko asistencija, Luka Mitrović dodao je 16, Rokas Gedraitis 15, a dvocifren je bio i Majk Tobi sa 13 poena.

Ronaldo Segu predvodio je Borac sa 20 poena, Filip Rebrača sakupio ih je 13, dok su Tajlan Birts i Aleksa Uskoković upisali su po 12 koševa.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta, to možete učiniti klikom na neku od reklama.