ŠAMPIONSKI START U PARIZU: Đoković ubedljivo započeo pohod ka novoj tituli!

EPA/SARAH YENESEL

Novak Đoković plasirao se u 3. kolo Mastersa u Parizu.

Najbolji teniser sveta je u okviru 2. kola rutinski savladao Tomasa Ečeverija iz Argentine rezultatom 2:0 (6:3, 6:2).

Srbin će u 3. kolu igrati protiv Holanđanina Talona Grikspora.

Novak je stigao do druge pobede u drugom međusobnom duelu sa Ečeverijem, a meč je trajao 85 minuta.

Malo muke videli smo u prvom setu. Noletu je dugo trebalo da slomi otpor žilavog rivala.

Tek u 8. gemu stigao je do prve brejk lopte, nije uspeo da je iskoristi, ali jeste sledeću i tako je stigao do 5:3. U narednom gemu je rutinski odservirao za osvajanje prvog seta rezultatom 6:3.

U drugom setu apsolutna dominacija Đokovića, napravio je brejk već u prvom gemu. U drugom je spasao jedinu brejk šansu rivala i čini se da je to u potpunosti slomilo Ečeverija.

Đoković je ubrzo još jednom oduzeo servis rivalu i bez problema priveo meč kraju i rezultatom 6:2 stigao do plasmana u 3. kolo.