NOVAK ZAPOČEO POHOD KA TITULI: Đoković jači od kiše i nezgodnog Argentinca!

Novak Djokovic Vimbldon
EPA/NEIL HALL

Novak Đoković je uspešno prebrodio prvo kolo na Vimbldonu.

Drugi teniser sveta je na startu takmičenja u Londonu savladao Argentinca Pedra Kačina rezultatom 3:0 (6:3, 6:3, 7:6).

Novak će u drugom kolu igrati protiv Australijanca Džordana Tompsona, koji je u prvoj rundi posle pet setova i preokreta savladao Amerikanca Brendona Nakašimu.

Bio je ovo prvi međusobni duel srpskog i argentinskog tenisera, a trajao je 134 minuta.

Novak je tako stigao do 29. uzastopne pobede na Vimbldonu i nastavio seriju nepobedivosti u prvom kolu turnira, pošto u karijeri nijednom nije izgubio na startu londonskog Grend slema.

Nikada se pre nisu sastajali Đoković i Kačin, tako da je bilo zanimljivo videti kako će sve izgledati na početku.

Argentinac ima sasvim dobar servis, osetio je to Novak na početku meča, trebalo mu je neko vreme da počne dobro da ga čita.

Prvu brejk loptu u drugom gemu Novak nije iskoristio, ali zato jeste Kačin u narednom, tako je poveo sa 2:1.

Bez i trunke panike, Novak je vratio izgubljeno već u narednom gemu i izjednačio na 2:2.

Tražio je Novak strpljivo slabu tačku protivnika, koji je sve više uživao u igri i dočekao je u tom osmom gemu.

Uspeo je da iskoristi treću brejk priliku i stigne do 5:3, a onda posle 41 minuta dobije početni set sa 6:3.

Krajem prvog seta počela je da pada kiša, pa su organizatori bili prinuđeni da naprave pauzu dok se ne razvuče krov na Central kortu.

I umesto da se čeka desetak minuta, sve se iskomplikovalo – zatvoren krov je uslovio problem sa kondenzacijom.

Gledali smo defile supervizora i direktora održavanja terena, Armstronga i Stabsa, čak su i Novak i Kačin izlazili da daju svoj sud o terenu.

Pauza se odužila, čak je i Novak izlazio na teren da se malo našali i pomogne u brisanju i sušenju trave peškirom i posebnim sušilicama.

I posle 81. minuta Novak i Kačin su se konačno vratili na teren, i to onako kako je Đoković to želeo.

Kao da je pauza loše uticala na 68. igrača sveta, počeo je nesigurno, a Novak je treću brejk priliku iskoristio da povede odmah na startu drugog seta.

Lako je potvrdio brejk za 2:0 i od tada je, reklo bi se rutinski, držao prednost.

Kačin nije mogao da pripreti kada je Novak bio na servisu, pa je Novak samo ubrzao u finišu drugog seta i u devetom gemu stigao do novog brejka, 6:3 i velikih 2-0 u ovom meču.

„Upecao“ se Novak u drugom gemu trećeg seta u mrežu, tako je Kačin stigao do 1:1.

Ali generalno, sve je išlo po planu – Novak je bio maksimalno strpljiv, koristio ogromno iskustvo u igri na travi.

Držao se dobro i Kačin je stigao do taj-brejka, ali tu je bio kraj.

Novak ga je dobio rezultatom 7:4 i tako završio posao oko plasmana u drugo kolo.

Tamo ga čeka Australijanac Džordan Tompson, sa kojim se takođe nije sastajao, on je bio bolji od Amerikanca Brendana Nakašime posle preokreta u pet setova.

Be the first to comment on "NOVAK ZAPOČEO POHOD KA TITULI: Đoković jači od kiše i nezgodnog Argentinca!"