AJAKSOVIM PONIŽENJIMA NEMA KRAJA: PSV demolirao velikog rivala i ZAKUCAO ga za dno tabele!

EPAMAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Ajaksa nastavili su da se ponižavaju ove sezone.

PSV je u Ajndhovenu u okviru 10. kola Eredivizije deklasirao velikana iz Amsterdama rezultatom 5:2.

Ajaks je tako ostao zakucan za dno tabele i ima samo pet osvojenih bodova, dok je PSV i dalje sa svim pobedaima i nalazi se na čelu sa maksimalnih 30 bodova.

Klub iz Amsterdama je poslednji put pobedio još u avgustu, a nanizao je deset mečeva u nizu bez pobede u svim takmičenjima.

Takođe, „Kopljanici“ su primili 21 gol, a od njih je gori samo Herakles sa 22, ali iz dva meča više.

Ipak, za Amsterdamerse sve je krenulo savršeno na ljutom gostovanju u Ajndhovenu.

Branko van den Bomen je već u 10. minutu doneo prednost Ajaksu, a samo tri minuta kasnije Barajan Brobi promašio je zicer za 2:0.

Kazna je stigla u 20. minutu kada je Irving Lozano izjednačio na 1:1.

Uspeo je Ajaks do kraja poluvremena da stigne do nove prednosti, Brobi se u 40. minutu iskupio za promašaj i pogodio za 2:1.

Drugo poluvreme donelo je totalni raspd gostiju sa Johan Krojf arene. PSV je demolirao ljutog rivala, postigao četiri gola i stigao do ubedljive i uverljive pobede.

U razmaku od samo 11 minuta klub iz Ajndhovena postiže tri gola i stiže do 4:2. Prvo je Luk de Jong izjednačio u 49. minutu, a potom je Ismael Saibari pogodio za 3:2.

Lozano je u 60. minutu povisio na 4:22, a u 72. minutu je kompletirao het-trik za konačnih 5:2.

Ajaks je tako pretrpeo pravi brodolom i pitanje je da li spasa za velikana iz Amsterdama ima, u narednom kolu igraće protiv Volendama i biće to duel timova koji se grčevito bore za opstanak. Zaista neverovatno….