DOMINACIJA SE NASTAVLJA: Maks doneo novu titulu Red Bulu

Vozač Red Bula Maks Ferstapen pobedio je po 14. put u ovoj sezoni, jer je na ubedljiv način slavio na stazi Suzuka u Japanu.

Rekao je Maks da će posle lošeg izdanja na trci u Singapuru pobediti sa 20 sekundi prednosti, a za to mu je malo nedostajalo.

Ferstapen je tako došao nadomak treće titule svetskog prvaka zaredom, Maks je posle ove pobede osvojio 400. poen.

Nije Maks osvojio titulu, ali zato jeste Red Bul u konkurenciji konstruktora, pa je tako austrijski predstavnik po četvrti put zaredom osvojio titulu u ovoj konkurenciji.

Odlična trka za Meklaren, čiji su vozači završili na podijumu. Lando Noris je bio drugi, dok je Oskar Pijastri bio treći, što je istorijski podatak za mladog vozača koji je tako u prvoj sezoni uspeo da se popne na podijum.

Četvrti je bio Šarl Lekler u Ferariju, koji je bio ispred vozača Mercedesa, Luisa Hamiltona. Pobednik trke u Singaputu, Karlos Sajns, je bio šesti, a iza njega je bio Džordž Rasel.

Do desetog mesta poredak je sledeći, osmi je Fernando Alonso, deveti je Pjer Gasli, dok je deseto mesto zauzeo Esteban Okon.

Be the first to comment on "DOMINACIJA SE NASTAVLJA: Maks doneo novu titulu Red Bulu"