LESOR I DRUŠTVO PONIŽENI: Kanada UNIŠTILA Francusku na startu Mundobasketa!

Košarkaši Kanade su u derbiju 1. kola grupne faze Svetskog prvenstva u Aziji deklasirali i ponizili Francusku rezultatom 95:65.

Jesu Kanađani imali ulogu favorita, ali niko nije mogao ni da pomisli da će „Trikolori“ sebi dozvoliti ovakav debakl.

Francuska je bila veoma dobra u prvom poluvremenu. Izabranici Vensana Kolea često su bili u prednosti, a vodili su i nešto malo pre odlaska na odmor.

Uspela je Kanada da preokrene rezultat i posle 20 minuta igre vodi rezultatom 43:40.

Očekivala se velika borba i u nastavku, ali smo u preostalih 20 minuta videli apsolutnu dominaciju reprezentacije iz Severne Amerike.

Kanada je u trećoj četvrtini potpuno uništila Francuze rezultatom 25:8, da bi u četvrtom periodu razlika išla i do +34.

Francuska je do kraja meča uspela da ublaži poraz, ali to nije nikakva uteha za ovakvu šamarčinu na startu Mundobasketa.

Sa druge strane, Kanađani su pokazali da su sa razlogom svrstani u jedne od najvećih favorita za visok plasman u Aziji.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Šej Gildžes Aleksander sa 27 poena, 13 skokova i šest asistencija, Keli Olinik meč je završio sa 18 koševa, dok su dvocifreni bili još i Nikel Aleksander-Voker i Dilon Bruks sa po 12.

U ekipi Francuske Evan Furnije ubacio je 21 poen, dok su Nando de Kolo i Matijas Lesor utakmicu završili sa po 12 poena.

U ovoj grupi ranije tokom dana Litvanija je deklasirala Liban rezultatom 109:70.

Ovo je ujedno bila i poslednja utakmica prvog dana Mundobasketa.

Standings provided by Sofascore

Be the first to comment on "LESOR I DRUŠTVO PONIŽENI: Kanada UNIŠTILA Francusku na startu Mundobasketa!"