GLAVU GORE NOLE: Đoković posle gladijatorske borbe izgubio u finalu Vimbldona!

Novak Djokovic Finale Vimbldona 2023
EPA/NEIL HALL

Novak Đoković nije uspeo da po osmi put u karijeri osvoji Vimbldon.

Srbin je u velikom finalu posle žestoke borbe i pet setova poražen od Karlosa Alkarasa rezultatom 3:2 (1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4).

Španac je tituli sa US Opena 2022. dodao i ovu sa Vimbldona i time sačuvao prvu poziciju na svetskoj rang listi.

Šta reći za Novaka? Osim što je poražen posle deset godina na Centralnom terenu, ostao je i bez željenog osmog Vimbldona i 24. slema u karijeri.

Fantastično je Novak otvorio svoje deveto vimbldonsko finale. Alkaras je opet nekako ušao vezano, stegnuto, imao je greške u nizu tamo gde ih nije očekivao.

Novak je od samog starta znao šta želi, pogađao te zamišljene tačke i za tili čas je stekao prednost.

U prvom gemu, koji je trajao osam minuta, spasao je brejk loptu, a onda je krenuo ekspresan niz.

Osvojio je pet početnih gemova uz dva brejka, stigao do ogromnih 5:0.

Uspeo je Alkaras da se upiše na semafor posle pola sata igre, 5:1, ali je samo koji minut kasnije Đoković uknjižio početni set, 6:1.

I bilo je jasno da Alkaras ne može dugo da igra tako – brzo je došao sebi, pronašao željeni ritam i odmah na startu drugog seta stigao do brejka i 2:0.

Međutim, Novak nije dozvoljavao da ode predaleko – odmah je uspeo da vrati brejk i potom izjednači na 2:2 u gemu u kom je morao da neutrališe brejk loptu.

Generalno, Alkaras je lakše dolazio do servis gemova u preostalom delu seta.

Novak nije popuštao, držao se i stigao do taj-brejka, a u njemu nije iskoristio set loptu na 6:5.

I baš je zakazao bekhend u zao čas, na 6:6, dva puta je pogrešio iz tog udarca i Španac je stigao do 8:6 i izjednačenja u meču.

I nastavio je da gura Novaka ka ivici, odmah je upisao brejk na startu trećeg seta i potvrdio ga, 2:0.

I kako je Novakova igra bila u silaznoj putanji, tako je mladi Španac pojačavao i posle maratonskog petog gema koji je trajao preko 25 minuta, koristi sedmu brejk loptu u njemu da dođe do ogromnih 4:1 i dva brejka prednosti.

To je potpuno iscrpelo Novaka koji je lako izgubio i naredna dva gema i ključeve meča predao protivniku koji je posle 6:1 poveo sa 2-1 u setovima.

Otišao je na pauzu u toalet, pokušao da se resetuje i zaboravi prethodna dva seta.

I malo po malo se vraćao u taj ritam, postepeno je pritiskao mladog rivala.

I konačno, u petom gemu četvrtog seta, Novak je iskoristio treću brejk loptu i poveo sa 3:2.

I već tada se videlo da „ima Alkarasa“. Uvukla se kod Španca opet neka nesigurnost, Novak je delovao sve energičnije.

Novak je posle dugo vremena dobio jedan servis gem s nulom za 5:3, a potom iskoristio drugu set loptu da stigne do 6:3 i izjednačenja u finalu.

I jasno je bilo, tu je maksimalna drama.

Izdržao je Novak taj težak početni gem u petom setu, uspeo da povede, a onda u drugom gemu imao je poklon, praktično zicer na brejk lopti, ali poslao je loptu u mrežu, 1:1.

Ali Alkaras je čudo, dolazi do brejka u trećem gemu, i potom i vođstva od 3:1.

I tu prednost je držao, iako je delovalo da je Novak blizu toga da ga ugrozi.

Alkaras je bio siguran na servisu i tako je dobio najvažniji meč u svojoj karijeri.

Be the first to comment on "GLAVU GORE NOLE: Đoković posle gladijatorske borbe izgubio u finalu Vimbldona!"