VELIKA POBEDA: Stanojević SRUŠIO šampiona Turske!

Aleksandar Stanojević je nastavio da ređa pobede na klupi Konjaspora.

Konja je na svom terenu posle preokreta savladala aktuelnog šampiona Turske Trabzonspor rezultatom 2:1.

Izabranici bivšeg trenera Partizana ovim trijumfom preskočili su današnjeg rivala i nalaze se na poziciji broj šest sa 45 osvojenih bodova.

Meč je počeo loše za domaće igrače, pošto su gosti sa obale Crnog mora poveli već u 12. minutu pogotkom legendarnog Mareka Hamšika.

Ipak, kako je odmicalo vreme Konja je bila sve bolja, pa je u 37. minutu stigla do zasluženih 1:1. Marlos Moreno napravio je dar-mar po levoj strani, a zatim lepo uposlio Aleksa Pouzela. Španac je prvo bio izblokiran, a onda je na sjajan način sa zemlje postigao izjednačujući gol.

Nakon pregledavanja VAR snimka Trabzonspor je u petom minutu nadoknade prvog poluvremena ostao sa igračem manje. Anastasios Bakasetas dobio je direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača.

U nastavku meča Konjaspor je dominirao i stvarao šanse, ali gola nikako nije bilo. Mame Biram Dijuf je imao nekoliko zicera, a onda je u 85. minutu Giljerme sjajno centrirao, a Soner Dikman glavom savladao golmana Trabzonspora za pobedu od 2:1.

Do kraja meča promena nije bilo, pa je Konja odnela velika tri boda.

Be the first to comment on "VELIKA POBEDA: Stanojević SRUŠIO šampiona Turske!"