CRNO-BELI PONOR IZ KOJEG NEMA IZLAZA: Besramni Partizan nastavio da se bruka!

Fudbaleri Partizana i Kolubare remizirali su 1:1, u poslednjem meču 25. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su još jednom razočarali malobrojne navijače u Humskoj, nakon poraza od Mladosti GAT i remija sa kragujevačkim Radničkim.

Dugo je Partizan vodio, golom Bibrasa Natha u sedmom minutu iz penala, ali je Marko Mrkić u 71. minutu doneo bod gostima iz Lazarevca.

Bila je ovo još jedna u nizu loših utakmica Partizana, sa mnogo grešaka, bez organizovanih akcija i prilika za pogodak.

Partizan ostaje drugi na tabeli sa 51 bodom, 18 manje od lidera Crvene zvezde, dok je Kolubara osma sa 30 bodova i lepim šansama za ostanak u plej-of zoni na kraju regularnog dela prvenstva.

Dosadno prvo poluvreme kao da se uklopilo u sivilo i poluprazne tribine, koje su se dodatno ispraznile posle dvadesetak minuta utakmice.

Najvatreniji navijači su odlučili da odu sa južne tribine, tako nastavljajući protest protiv uprave kluba.

Pre tog odlaska, najbitniji momenat viđen je u sedmom minutu utakmice, kada je Bibras Natho sigurno realizovao penal.

Jedanaesterac je iznudio Kvinsi Menig, koji je probao da centrira i tom prilikom u ruku pogodio Andriju Radovanovića.

Upravo je Holanđanin u dva navrata u prvom delu susreta pretio golmanu Dejanu Stanivukoviću.

Najpre u trećem minutu, kada je hvatao volej, a potom i u 17. kada je njegov udarac levom nogom pogodio spoljni deo mreže.

Dosta su grešili u dodavanjima i jedni i drugi, pravih akcija nije bilo, a posle jedne, retke, Andrija Pavlović je šutirao slabo pored stative, sa leve strane iskosa, unutar šesnaesterca.

Kolubara je u finišu, pred pauzu, imala više od igre, ali nije uspevala ozbiljnije da pripreti Popoviću, koji je posla imao samo prilikom udarca Uroša Đuranovića iz daljine.

Osim ulaska Pantića umesto Traorea, ništa se bitno nije promenilo ni u nastavku utakmice u Humskoj.

Praktično sve što su domaći napravili bilo je delo Meniga, ali to nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi gol Stanivukovića.

Vredi spomenuti kontru koju je povukao odlično Pantić, dodao Nathu koji je šutirao snažno, ali pravo u golmana gostiju.

Kolubara je pokušavala da ugrozi Popovića, a najbliži je sredinom drugog dela bio kapiten Milićević, koji je posle kornera glavom prebacio prečku.

To je bila najava još ozbiljnijih napada gostiju, a plod je došao u 71. minutu, kada je Marko Mrkić savladao Popovića.

Kočović je prihvatio loptu u kaznenom prostoru, prosledio je u peterac, odakle Mrkiću nije bilo teško da zatrese mrežu rivala i naterao malobrojne domaće pristalice na još jedno „Uprava napolje“.

Primljeni gol naterao je igrače Partizana da se trgnu, ali to u finišu nije izgledalo dobro, baš kao ni tokom čitavog meča, a promene rezultata više nije bilo.