KRALJ FUDBALA: Dominacija Aleksandra Mitrovića!

Napadač Fulama Aleksandar Mitrović nastavio je gde je stao u dresu londonskog kluba pre pauze za Svetsko prvenstvo.

Srpski fudbaler je bio neizvestan za meč 17. kola Premijer lige protiv Kristal Palasa (3:0), ali ne samo da je zaigrao nego je učestvovao u sva tri gola svoje ekipe.

Prvo se u 32. minutu našao u neuobičajenoj pozicji, kada je on bio taj koji je centaršutem tražio saigrača. I pronašao je Bobija Rida koji dovodi Fulam u prednost.

Od tog trenutka kreće sunovrat Palasa. Najpre je Tajrik Mičel dobio crveni karton direktno, da bi odmah po početku drugog dela igre Džejms Tomkins dobio drugi žuti.

To je ujedno bio i kraj nadanjima domaćina koji se na ovom meču oprostio od navijača tog kluba i legendarnog frontmena „Fejtlesa“ Maksija Džeza.

Mitrović je ponovo bio asistent kada je nakon kornera u 71. minutu spustio loptu Timu Rimu koji trese mrežu, a potom se u 80. i sam upisao u strelce. To je bio njegov 10. pogodak u sezoni u prvom rangu engleskog fudbala.

Samo pet minuta kasnije ga je zamenio Karlos Vinisijus, a Mitrović je svakako odmor zaslužio.

Be the first to comment on "KRALJ FUDBALA: Dominacija Aleksandra Mitrovića!"