Tottenham Hotspur's French goalkeeper Hugo Lloris (R) makes a save from Wolverhampton Wanderers' Portuguese striker Fabio Silva during the English Premier League football match between Wolverhampton Wanderers and Tottenham Hotspur at the Molineux stadium in Wolverhampton, central England on December 27, 2020. (Photo by CARL RECINE / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. / (Photo by CARL RECINE/POOL/AFP via Getty Images)

Fudbaleri Vulverhemptona i Totenhema odigrali su nerešeno 1:1 u okviru 15. kola Premijer lige.

Zanimljivost ovog duela jeste ta da je prvi pogodak postignut već u 1. minutu utakmice, a potom je Totenhem branio i nije odbranio tu prednost.

Strelac prvog pogotka bio je Tangu Ndombele u 57. sekundi, šutem sa 20-ak metara posle povratne lopte Bena Dejvisa. Bio je to najbrži gol izvan kaznenog prostora u istoriji engleske Premijer lige.

Totenhem je mogao u nastavku da slomi „vukove“, ali je napravio istu grešku kao Liverpul pre samo dva sata. „Pevci“ nisu „ubili“ utakmicu na vreme, Murinjov „bunker“ nije izdržao i kažnjeni su u 86. minutu.

Roman Sais je tada postigao gol posle asistencije Pedra Neta i doneo izjednačenje.

U šestom minutu nadoknade je Fabio Silva imao veliku priliku, ali nije dobro glavom zahvatio loptu i ipak je ostalo 1:1.