Košarkaši Partizana poraženi su u Ljubljani od Cedevita Olimpije sa 77:74.

Crno-beli su tako posle 10. odigranih kola ABA lige „pali“ sa prvog mesta na tabeli.

Najefikasniji u redovima Cedevita Olimpije bili su Ferel sa 18, Dragić sa 13 i Adams sa 12 poena.

Kod Partizana su se istakli Egzum sa 24 i Papapetru sa 17 poena.

Crno-beli su fantastično otvorili meč na krilima Dantea Egzuma, koji je brzo napravio seriju 5:0.

Slovenački tim je pokazao reakciju pre svega pogođenim trojkama, čime su stekli osetnu prednost – 17:10.

Ferel, Dragić i Murić su odigrali gotovo perfektnih 10 minuta, što je rezultovalo vođstvom domaćina – 23:19.

Posle primljene trojke na startu drugog kvartala crno-beli su pokazali reakciju u vidu serije 7:0. Dva puta je precizan bio Papapetru, dok je jednu trojku pogodio Naneli.

Jurica Golemac je pozvao tajm-aut iz koga se izrodila serija Ljubljančana 9:3 (35:29).

Poenima Egzuma i Papapetrua, Partizan je stigao do novog izjednačenja, ali je istom merom uzvratio i Ferel, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom – 43:43.

Drama je nastavljena i u trećoj četvrtini gde je domaćin ponovo došao do sedam poena prednosti, ali je četa Željka Obradovića ipak uspela da se vrati.

Smenjivali su se u vođstvu timovi i u četvrtoj deonici. Jogi Ferel i Zoran Dragić bili su odlični u redovima domaćina, dok je na drugoj Strani Janis Papapetru, zajedno sa Zekom Ledejom održavao Partizan.

Tek četiri minuta pre kraja za crno-bele prve poene upisao je Kevin Panter, crno-beli su otišli na četiri poena prednosti, a tada je trojkom Ferel prekinuo nalet gostiju.

Minut do kraja, poenima Ferela Cedevita Olimpija otišla je na dva poena prednosti, a da ne ode na pet potrudio se Ledej koji je blokirao njegov naredni pokušaj.

Polovičan je u narednom napadu bio Dante Egzum sa penala, te su zeleni imali priliku da pred poslednji napad odu na plus četiri, ali je napad istekao.

Delovalo je da je Egzum napravio grešku koja crno-bele može da košta pobede, ali je na liniju penala otišao Matijas Lesor, koji je promašio prvo, ne i drugo bacanje. Adams je na drugoj strani potom pogodio oba slobodna bacanja, da bi najbolji igrač Partizana na ovom meču Dante Egzum promašio trojku za produžetak.

Na kraju pobeda Cedevita Olimpije rezultatom 77:74.

Be the first to comment on "RASPAD SISTEMA: Partizan ponovo poražen, Cedevita Olimpija slavila u neizvesnoj završnici!"