DOSTA TEŽE NEGO ŠTO SE OČEKIVALO: Zvezda se mučila, ali savladala Primorsku!

Primorska-Crvena zvezda-ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Sloveniji Primorsku sa 84:72.

Za tim Saše Obradovića je ovo šesta pobeda iz isto toliko odigranih utakmica, dok je Primorska ostala na skoru 0-6.

Beograđani su tokom prvog poluvremena imali i 15 poena viška, ali su dozvoljavali rivalu da se vrati i unese neizvesnost u završnici.

Dobrić je ubacio tri, Ročesti dve trojke, crveno-beli su se odlepili već sredinom prve četvrtine i ta prednost rasla je do +18 na dva i po minuta do kraja poluvremena, posle koša O’Brajanta bilo je 47:29.

Međutim, domaćin je u trećoj četvrtini drastično smanjio broj izgubljenih lopti, u skoku su takođe bili mnogo bolji, a serijom 8-0 okončali su taj period i prišli na samo pet poena zaostatka (65:60).

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Primorsku u Kopru sa 84:72 u šestom kolu ABA lige i tako su zadržali maksimalni skor, dok je slovenački tim i dalje bez pobede, mada je sada pružio dostojan otpor.

Mogla je Primorska dodatno da smanji zaostatak, ali seriju je prekinuo Uskoković ukradenom loptom i polaganjem u kontri. Prišli su domaći i na 3 na nešto više od šest minuta do kraja, a onda je Volden preuzeo stvar u svoje ruke – dva bacanja, zatim ukradena lopta i u napadu koji je usledio trojka uz faul – 75:66.

Usledio je tajm aut domaćih, ali tada je meč prelomljen.

Crveno-beli su igrali bez povređenog Džordana Lojda, a trener Saša Obradović ravnomerno je rasporedio minutažu – najmanje je igrao Rit (četiri minuta), a najviše Dobrić (26). Najbolji je bio Tejlor Ročesti sa 16 poena (6-8 iz igre), 3 skoka i 5 asistencija, i Ognjen Dobrić ubacio je 16 poena (4-13 iz igre), uz 6 skokova, a Kori Volden dodao je 15 (2-6 iz igre, 10-10 penali).

Dvocifren je bio Džoni O’Brajant sa 13 poena (5-10 iz igre, 2sk), Lengston Hol imao je 3 poena i 7 asistencija, a šansu je dobio Aleksa Uskoković – 5 poena (2-4 iz igre) i po skok i asistencija.

Kod domaćih su najefikasniji bili Macura sa 17 poena, uz 17 skokova, kao i Durnik sa 14 poena.

Crveno-bele sada čeka dvostruki program u Evroligi, mečevi sa Asvelom i Realom, a onda i okršaj sa Splitom kod kuće u ABA ligi, dok Primorska gostuje Mornaru u Baru.

Be the first to comment on "DOSTA TEŽE NEGO ŠTO SE OČEKIVALO: Zvezda se mučila, ali savladala Primorsku!"