MONAKO BRZO ZABORAVLjEN: Zvezda brutalna, Monar uništen u Pioniru!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mornar sa 104:71 u osmom kolu ABA lige.

Izabranici Milana Tomića ostvarili su i osmi trijumf u isto toliko utakmice, dok je ekipa iz Bara pretrpela šesti poraz.

Zvezda je od kraja prve četvrtine zaigrala furiozno, do kraja meča nije ispuštala prednost i zasluženo je došla do nove pobede.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bili Beron sa 18 poena, Odžo je ubacio 14, dok je Simanić ubacio 11, odnosno Ristić 12.

Kod Mornara Taj Voler je ubacio 19, Braun 17 (2/17 iz igre), dok su svi ostali bili jednocifreni.

Mornar je veoma dobro krenuo utakmicu, ubacili su veliki broj poena za samo tri-četiri minuta, međutim Zvezde je od tog trenutka zaigrala „paklenu“ odbranu i ekipa iz Bara nije postigla koš u poslednja četiri minuta prve deonice.

U drugoj prednost crveno-belih samo je rasla i na poluvreme se otišlo sa velikih +18, 50:32.

Mornar je u trećoj deonici uspeo preko Taja Volera da dođe na „samo“ -10, međutim Zvezda je odmah imala odgovor. Do kraja 3/4 razlika je ponovo porasla i u poslednjoj četvrtini nije se postavljalo pitanje pobednika.

Prednost je na kraju otišla i na preko trideset poena, što dosta govori o završnici meča.

Be the first to comment on "MONAKO BRZO ZABORAVLjEN: Zvezda brutalna, Monar uništen u Pioniru!"