MARIO I RONALDO UTIŠALI SAN SIRO: Juventus slavio u Milanu, Iguain tragičar!

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u gostima Milan sa 2:0 u 12. kolu italijanske Serije A.

Juventus je na gostovanju na stadionu „San Siro“ bio bolji rival tokom celog meča, a do prednosti je došao već u osmom minutu kada je Aleks Sandro proigrao Marija Mandžukića koji je lako savladao Đanluiđija Donarumu.

Imao je Juventus kontrolu nad utakmicom i u nastavku, ali je Milan u 41. minutu propustio odličnu priliku da dođe do izjednačenja.

Argentinski napadač Gonsalo Iguain je iz jedanaesterca, koji je nekoliko minuta ranije skrivio Mehdi Benatija igrajući rukom u šesnaestercu, pogodio stativu.

Drugi deo meča nije doneo previše uzbuđenja koje je viđeno tek u samom finišu i to u poslednjih 10 minuta.

Prvo je u 81. minutu posle jedne odbijene lopte Kristijano Ronaldo „zakucao“ loptu u mrežu Donarume, da bi potom tri minuta kasnije Iguain, iznerviram odlukom arbitra usled jednog prekšaja, zbog prigovora dobio drugi žuti karton i tako teren morao da napusti ranije.

Juventus je prvi na tabeli 34 boda, dok je Milan peti sa 21.

Nešto ranije večeras Sasuolo i Lacio igrali su nerešeno 1:1.