Fudbaleri Voždovca pobedili su Partizan rezultatom 2:1 u meču 36. kola Superlige Srbije u kojem su viđena dva penala.

Voždovac je „na krovu“ stigao do trijumfa posle preokreta, pošto su ‘crno-beli’ vodili od starta drugog poluvremena.

Trener gostiju Miroslav Đukić kombinovao je sa sastavom i to mu se nije isplatilo, dok je njegov kolega pogodio sa ubacivanjem Alena Mašovića u drugom poluvremenu, pošto je iznudio penal i potom golom doneo preokret.

Duel na Voždovcu imao je dva različita poluvremena – u prvom je jedino bilo vredno pažnje to što je Andrija Luković pogodio prečku, dok smo sve zanimljivo videli u nastavku.

Prvo je Marko Jevtović doneo prednost Partizanu sa bele tačke jer je prethodno u kaznenom prostoru oboren povratnik u tim Nemanja Kosović, da bi Voždovac nešto kasnije, za samo dva minuta došao do prednosti.

Mašović je iznudio penal u 76. minutu koji je iskoristio Luković, a već u sledećem napadu sjajno prošao po levoj strani i rutinski pogodio za konačnih 2:1.

‘Crno-beli’ su ostali na drugoj poziciji sa 40 bodova, dok je Voždovac i pored trijumfa ostao bez šansi za Evropu jer ima 33 boda, četiri manje od trećeplasiranog Spartaka kolo pre kraja.

U drugoj utakmici istog termina Spartak je u Subotici sa 2:0 savladao niški Radnički i napravio veliki korak ka Evropi.

Be the first to comment on "NOVI PORAZ CRNO-BELIH: Voždovac posle preokreta bolji od kombinovanog sastava Partizana!"