Fudbaleri Barselone ubedljivo su savladali Čelsi 3:0 (2:0) i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona.

Katalonci su „slomili“ goste iz Londona već u prvom poluvremenu sa dva gola nakon brzih akcija uz greške odbrane „plavaca“.

Blistao je Lionel Mesi koji je učestvovao u sva tri gola, postigao je dva i jednom asistirao.

Barsa je povela već u trećem minutu nakon akcija Suaresa i Mesija koji skoro iz mrtvog ugla uspeva da savlada Kurtou.

Usledila je inicijativa Čelsija, ali čim su gosti napravili sledeću grešku usledio je novi gol, a igrao se tek 20. minut.

Loše je reagovao Fabregas u sredini terena nakon što je odbrana Barse ispucala loptu, Mesi ju je ukrao i ekspresno stigao do šesnaesterca, a onda proigrao Dembelea koji snažnim udarcem postiže prvi gol u LŠ u dresu Barse.

Čelsi je krajem prvog poluvremena propustio dve sjajne šanse za gol, Ter Štegen je odbranio šut Žiruu, dok je Vilijan zasmetao Kanteu, da bi u poslednjem minutu Alonso okrznuo stativu iz slobodnog udarca.

Barsa je u nastavku meča potpuno „umrtvila“ igru, čekala je novu grešku gostiju i dočekala pola sata pre kraja.

Opet su Katalonci brzom kombinacijom izbacili skoro celu odbranu Čelsija, Suares je gurnuo loptu do Mesija, koji je šalje kroz noge Kurtoi za konačnih 3:0.